TRAILER Magazine 04/09

1 kwietnia 2009, 0:00

Przedstawiamy spis treści nowego numeru TRAILER Magazine 04/09

Gwiazda na budowie – Ekstremalne warunki żwirowni w pobliżu Pułtuska zostały wybrane na miejsce polskiej premiery budowlanych Mercedesów Actrosów oraz nowego modelu Zetros.

Nowa jakość – 1 kwietnia startują dwie nowe strony naszego wydawnictwa: www.trailer.pl oraz www.trailer-gielda.pl

Polisa oc z o.o. – Zagmatwane przepisy ubezpieczniowe powodują, że niektórzy przewoźnicy stają na krawędzi bankructwa przez horrendalne koszty ściągania z dróg ich rozbitych aut.

Na prawym brzegu – Jeszcze do niedawna użytkownicy samochodów i autobusów marki Iveco z Warszawy mieli do dyspozycji tylko jedną autoryzowaną stację w podstołecznym Nadarzynie.

Jeden szlaban dziennie – Rok funkcjonowania autostrady A1 stał się okazją do krótkiej analizy wpływu, jakie jest istnienie wywarło na poziom bezpieczeństwa na drogach. Wnioski są co najmniej ciekawe.

Gorzej, ale ciągle lepiej – Gdy rok temu podsumowywaliśmy rynek usług leasingowych, pokusiliśmy się o pewne prognozy na rok 2008. Spodziewane schłodzenie rynku nadeszło z wielkim hukiem, potwierdzając pesymistyczne zapowiedzi ekspertów. A jak odczuł to rynek leasingu?

Nikt mu nie podskoczy – Chcesz zwrócić uwagę przechodniów niezależnie od ich płci, wieku i sympatii politycznych? Chcesz aby kierowcy osobówek bezwzględnie przestrzegali Twojego pierwszeństwa przejazdu? Spraw sobie Iveco Daily 4×4. Może być czarne…

Mocniejsze, ale oszczędniejsze – W pierwszym kwartale tego roku Volvo Trucks zaprezentowało szereg nowości i zmian związanych z podwoziami i jednostkami napędowymi stosowanymi w ciężarówkach Volvo.

Do roboty – W ramach projektu Scania Test Tour grupa pojazdów budowlanych odwiedza żwirownie i kopalnie na terenie całej Polski. W tym roku Scanii towarzyszyły także maszyny budowlane Case oraz naczepy wywrotki Schmitz Cargobull.

Uzupełnienie gamy – Większość nowych produktów Continentala na ten rok związanych jest z transportem długodystansowym i regionalnym. Producent ten nie zapomina jednak o dynamicznie rozwijającym się segmencie opon do pojazdów budowlanych.

Globalny pomocnik – Epoka samochodów dostawczych Nissan, które de facto były Renault ze zmienioną atrapą, powoli się kończy. Nissan zaprezentował właśnie własną konstrukcję małego furgonu NV200.

Volvo light – Choć Volvo kojarzy się głównie z dużymi, wielotonowymi ciężarówkami, to firma ta produkowała także znacznie lżejsze pojazdy użytkowe.

Z motocyklowym dna – Firma Navistar Inc. zaprezentowała najnowszą odmianę flagowego ciągnika LoneStar – International LoneStar Harley-Davidson.

Transam, kenworth i CB-radio – Mało który film wywarł takie wrażenie na miłośnikach amerykańskich samochodów i ciężarówek jak „Mistrz kierownicy ucieka”. Pod tym względem może mu się równać chyba tylko kultowy „Konwój”.

On the road – W pierwszej połowie marca odbyła się już 14. edycja festiwalu modeli pojazdów cywlinych „On The Road”. Do Jabbeke w Belgii zjechali modelarze z wielu krajów UE. Nie zabrakło reprezentantów z Polski.

Drogowy rycerz – Baśń o Excaliburze, mieczu w kamieniu, który później dał królowi Arturowi prawo rządzenia Anglią została w Finlandii przedstawiona na ciągniku siodłowym firmy Autlija Saarela.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!