Tvn Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań

6 kwietnia 2009, 0:00

Tvn Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 11.04. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:35, wt. 1:15, śr. o godz. 10:30 i 23.00, czw. o godz. 4:15 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00

Zobaczyć będzie można między innymi:

Renault Kerax wywrotka – wiele wskazuje na to, że w Polsce zapowiada się długi, może nawet kilkuletni, boom budowlany. Dlatego też zapotrzebowanie na pojazdy wykorzystywane na budowach przez pewien czas może być dość duże. Warto zatem spojrzeć na współczesną wywrotkę z bliska. W rodzinie ciężarówek Renault to właśnie Kerax jest tym modelem, który już od deski kreślarskiej powstawał z myślą o ciężkiej robocie. Ale wykonywać ją ma samochód, a nie kierowca, więc temu ostatniemu zapewniono bardzo wygodne miejsce pracy w kabinie.

Fabryka SAF – każdy pojazd, czy to samochód osobowy, czy ciężarówka, czy naczepa, aby móc się poruszać, potrzebuje kół. Jednak same koła są bezużyteczne i nie dadzą możliwości jazdy żadnemu z tych pojazdów, bez udziału czegoś, na czym będzie można je zamocować. To coś to oś. Oś jest nieodzownym elementem każdego pojazdu, dopiero na niej kręcą się koła. Jak powstają te używane w naczepach podejrzeliśmy w firmie Otto Sauer Achsenfabrik, czyli popularnym SAFie.

MAN historia cz.2 – współczesne ciężarówki prawie bez wyjątku napędzane są silnikami wysokoprężnymi. Używana powszechnie nazwa "diesel" wywodzi się od nazwiska niemieckiego wynalazcy i konstruktora Rudolfa Diesla. Myśl o wtrysku paliwa zrodziła się w jego głowie przy kontakcie z pewnym prozaicznym przedmiotem, na co dzień używanym przez żonę wynalazcy Martę. Zasadę działania silnika z zapłonem samoczynnym Rudolf Diesel opatentował 23 lutego 1893 roku, a 26 lipca 1895 roku pierwszy funkcjonujący silnik ujrzał światło dzienne. Pierwszy MAN z silnikiem diesla pojawił się w 1915 roku.

Nowy Mercedes Actros budowlany – po kilku miesiącach od premiery na targach IAA w Hanowerze Actros MP3 w wersji budowlanej został szerzej przedstawiony polskiej publiczności. Prezentacja miała miejsce w kopalni odkrywkowej niedaleko Pułtuska. Przygotowano dwa tory jazdy: trudny i jeszcze trudniejszy. Zmagały się z nimi nie tylko najnowsze Actrosy. W kilku egzemplarzach przypomniano poprzednią wersję zdobywcy tytułu International Truck of the Year 2009, oraz pokazano najnowszą propozycję niemieckiego producenta Zetrosa.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Scania Test Tour przemierzył Polskę; 9 i 10 maja w Lublinie można będzie podziwiać audio tuning samochodów; tzw. ustawa fotoradarowa pod znakiem zapytania; Fiat liderem polskiego rynku aut dostawczych. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!