TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

20 kwietnia 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 25.04. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:35, śr. o godz. 10:30 i 23.00, czw. o godz. 4:15 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 14:30

Zobaczyć będzie można między innymi:

Superlekki ciągnik siodłowy Mercedes Axor – przyjęta koncepcja budowy tego auta, połączona z elementami jego wyposażenia daje w sumie pojazd o jednej z najniższych mas własnych w tym segmencie ciężarówek. Wystarczyć wspomnieć, że gotowy do drogi Axor waży ledwie 6440 kg. Samochód jest skierowany do tych klientów, którzy potrzebują ekologicznego pojazdu o małym ciężarze własnym, charakteryzującego się niewielkim zużyciem paliwa i wysoką ekologią.

Naczepa Kögel – mimo tego, że stosunki rodzinne nie są przedmiotem naszego zainteresowania, to jednak postanowiliśmy postawić pytanie: czy teściowa da się lubić? Prawdziwi trakerzy już pewnie wiedzą, o czym będzie mowa, pozostałym wyjaśniamy, że tym mianem kierowcy określają naczepę. Pojazd Kögel”a charakteryzuje niska masa własna, znacznie poniżej 7 ton. Za to teoretyczna ładowność jest bliska 28 tysiącom kilogramów. W podwoziu zamontowano osie Kögel Trax, skonstruowane na zlecenie producenta naczep przez firmę Arvin Meritor jednego z wiodących producentów tych podzespołów.

Używana Scania 124 – trudno wyraźnie określić, za co najbardziej kierowcy cenią ciężarówki szwedzkiej marki Scania. Czy imponuje im komfort pracy w kabinie, przemyślana, solidna konstrukcja, czy też ekonomiczne silniki? Pewne jest, że w sumie niezła renoma towarzyszy tym pojazdom, nawet jeśli jest to używany ciągnik siodłowy w wersji L124 z 420-konnym silnikiem z 2003 roku. Używane egzemplarze z tego roku można kupić już za około 100 000 złotych. Zwykle są to dobrze wyposażone wersje z elektrycznymi szybami, lusterkami, klimatyzacją, ogrzewaniem postojowym i retarderem. Sprawdzimy, co może czekać nowego właściciela takiej Scanii w autoryzowanym serwisie.

Naczepa podkontenerowa Wielton – pomysł zastosowania kontenerów do przewożenia ładunków narodził się w latach 60 XX wieku w USA. Początkowo wykorzystywano były na szlakach morskich, ale po trwającym przez pół wieku intensywnym rozwoju tej metody przemieszczania towarów nastała era szerokiego jej wykorzystania także w transporcie lądowym. Musiały więc powstać odpowiednie środki transportu, w tym i takie, które pozwalają przewozić kontenery po drogach. Jednym z nich jest naczepa podkontenerowa. Takie pojazdy buduje między innymi Wielton, producent znany już od kilkunastu lat.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: zapraszamy do Lublina na III Targi "Sound of tuning"; dwujęzyczne tablice przy drogach; Starosta będzie mógł zatrzymać prawo jazdy; Renault Master. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!