Zapraszamy do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

25 maja 2009, 0:00

Zapraszamy do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 30.05. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:45, śr. o godz. 1:45, 10:30 i 22.50, czw. o godz. 4:05 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:05.

Zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGX 18.480 – ciężarówki serii TGX przyniosły MAN’owi w ubiegłym roku siódmy już tytuł Truck of the Year, czyniąc niemieckiego producenta jedynym tak często wyróżnianym. Dlatego z całą pewnością warto poznać bliżej ten model, a za przykład posłuży ciągnik siodłowy 18.480. Pojazd w takiej wersji już od założeń projektantów powstawał z myślą o pokonywaniu długich tras. Co najmniej dwie ważne cechy przemawiają za takim właśnie użytkowaniem pojazdu. Jedną z nich jest duża, komfortowa kabina. Drugą mocny i ekologiczny silnik.

Naczepa strong body z Wieltonu – prezentujemy całkowicie stalową naczepę, o wzmocnionej konstrukcji. Jej nadwozie powstało ze stali Hardox 450, o bardzo dużej wytrzymałości. Pojazd przewidziany jest do bardziej wymagających zastosowań, a więc do przewożenia na przykład kamienia łamanego, tłucznia czy żwiru różnej granulacji, oraz mas bitumicznych. Naczepę wyposażono w układ automatycznego opuszczania poduszek pneumatycznych przy rozładunku. Nissan Atleon –większości z nas Nissan nie kojarzy się z ciężarówkami. A przecież produkuje auta użytkowe. Oto przykład – model Atleon. Przedstawiamy pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 5,6 tony, na którym znalazła się zabudowa specjalna do obsługi przewoźnych toalet. Ta lekka ciężarówka musi pracować w bardzo  różnych warunkach obsłużyć zarówno place budów jak i imprezy masowe.

Startuje sezon trakerskich imprez – już od 15 lat Trakerskie Spotkanie w Krakowie daje sygnał do rozpoczęcia krajowego sezonu spotkań właścicieli, kierowców i miłośników ciężarówek. W minionym wieku, co dla niektórych stanowi już zamierzchłą przeszłość, impreza była jednodniowa. Teraz urosła do trwającego dwa dni, nie tylko szoferskiego, święta. Najbarwniejszym akcentem spotkań jest konwój ciężarówek. Mieniący się wszystkimi kolorami tęczy, wijący się niczym ogon krakowskiego smoka, przemierza ulice donośnie oznajmiając swoją obecność. Wychuchane auta zmierzają na piknikowy plac. Dawniej był nim parking pod Parkiem Wodnym, a od kilku lat samochody okupują teren przy Muzeum Lotnictwa.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: zapraszamy na VII zlot KAC do Deszczna; Scania kładzie nacisk na szkolenie; Volvo FL „Samochodem flotowym roku 2008” w klasie ciężarówek; pojawił się Mercedes Sprinter Euro 5. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!