TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

1 czerwca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 06.06. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 2:35 i 15:00, pn. o godz. 4:50, śr. o godz. 1:45, 10:30 i 22.50, czw. o godz. 4:05, pt. o godz. 1:00, 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:05.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Scania P 340 wywrotka z żurawiem – prezentowany samochód potrafi sam się załadować i rozładować. Skrzynia samowyładowcza umożliwia transport materiałów sypkich, które wysypie dokładnie tam, gdzie będą potrzebne. Jednak konstrukcja auta sprawia, że jest ono bardziej uniwersalne. Może być traktowane jako pojazd skrzyniowy, a dzięki żurawiowi hydraulicznemu łatwo podjąć i rozładować także ładunki paletyzowane.

Zwiedzamy fabrykę Wielton – automatyzacja i robotyzacja tych zakładów przybrała formę ciągłego procesu. Sterowane numerycznie obrabiarki i roboty przemysłowe według ustalonego algorytmu przemieszczają materiał z magazynu na stanowiska obróbcze, gdzie z kształtowników i blach powstają części składowe konstrukcji. W ubiegłym roku rozpoczęła pracę jedna z najnowocześniejszych w Europie lakiernia. Najnowszą i pewnie nie ostatnią inwestycją jest gigantyczna prasa hydrauliczna.

Migawki z targów „Autostrada Polska 2009” – pomimo docierających z każdej strony alarmujących doniesień o kryzysie, na kieleckich targach „Autostrada Polska 2009” liczba wystawców nie zmalała, podobnie jak zajęty przez nich obszar wystawowy. Jednak wynikało to z rozszerzenia formuły imprezy o kolejną, czwartą ekspozycję. Tak więc obok targów budownictwa drogowego prezentowano maszyny budowlane i infrastrukturę drogową,a nowością była wystawa związana z infrastrukturą lotnisk. Wśród tej różnorodności nie zabrakło tego, co nas najbardziej interesuje, czyli pojazdów użytkowych. Ale z wielkiej siódemki ciężarówek tylko Iveco i Renault wystąpiły w pełnej okazałości, na dużych firmowych stanowiskach.

Volvo White prosto z Ameryki – sprowadzony z USA ciągnik zbudowany jest według tradycyjnego, amerykańskiego wzorca. Kanciasta sylwetka z olbrzymim, chromowanym grillem chłodnicy, sterczące po obu stronach kominy układu wydechowego, duża kabina sypialna i trzy osiowe podwozie stanowią zestaw cech obowiązkowych ciężarówki śmigającej po high way”ach. Oczywiście charakterystyczny dla ciężarówek zza oceanu jest także nos, kryjący wysunięty przed kabinę silnik.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Scania EEV – pojazd spełniający ostrzejsze od normy Euro 5 wymagania ochrony środowiska; na opolskim odcinku autostrady A4 nie ma gdzie zatankować pojazdu, a już niebawem nie pożywi się także jego kierowca; czy i jak auto może pomóc kierowcy w trudnych sytuacjach można dowiedzieć się podczas organizowanych przez Mercedesa treningów „Safety on tour”; Toyota Hiace. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!