TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”

21 lipca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.

Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo.
Premiera najbliższego odcinka w sobotę 25.07. o godz. 14.00;
powtórki przez cały tydzień: nd. godz. 2:35, 8.15 i 15:10, pn. godz. 0:35,

wt. godz. 4:50, śr. godz. 1:55, 10:30 i 23:00, czw. godz. 12:30,
pt. godz. 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:10.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Mercedes Actros odkurzacz – ten samochód specjalny, zbudowano w oparciu o 3 osiowe podwozie Mercedesa Actrosa z dzienną kabiną i silnikiem spełniającym normę Euro 5. Ale w tym aucie istotną rolę gra zabudowa, jakiej dotychczas w Polsce zupełnie nieznaliśmy. Najkrócej samochód można określić jako gigantyczny, samobieżny odkurzacz. Do czego takie cudo może się nadawać – postaramy się opowiedzieć przedstawiając ten pojazd bliżej.

Wielton naczepa do AGD – prezentujemy naczepę kurtynową z rodziny NS, którą wyposażono w system zabezpieczania ładunku safety-lock, oraz rozsuwany portal tylny, ułatwiający załadunek niektórych towarów. Za sprawą tego rozwiązania wjechanie z ładunkiem o szerokości bliskiej 2,5 metrom jest niezwykle proste, bo rozstaw tylnych słupków szybko można zwiększyć o metr. Każdy z nich da się odsunąć na bok o 500 mm.

International Lone Star – mogłoby się wydawać, że ociekające chromem ciężarówki można spotkać jedynie na zlotach. Jednak okazuje się, że w Ameryce moda na takie auta ciągle trwa. Przykładem tak właśnie wykonanej, seryjnej ciężarówki, jest International Lone Star. Choć ilość budowanych rocznie aut daje podstawę do określenia „seria kolekcjonerska”. Bo też właśnie z myślą o szczególnie zapalonych miłośnikach motoryzacji użytkowej te

ciężarówki są produkowane. I mimo tego, że ten wręcz nieziemsko wyglądający samochód sporo kosztuje, to na brak chętnych do jego zakupu producent nie narzeka.

VII Zlot KAC w Deszcznie – budząca na całej trasie przejazdu spore zainteresowanie kawalkada blisko 100 ciężarówek, z których pierwszą, otwierającą konwój prowadził sam Wójt Gminy Deszczno, była pierwszą atrakcją VII Międzynarodowego Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych w Deszcznie. Długi sznur pojazdów prowadzony przez radiowóz policyjny i pilota z ITD jadącego motocyklem przemierzył około 20 kilometrową pętlę Deszczno – Gorzów – Deszczno i przy donośnym wtórze trąb zameldował się na parkingu przy stacji paliw. Kiedy już samochody zapełniły szczelnie cały plac można było wystartować z obficie ułożonym programem dnia.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Mercedes proponuje biwalentne zasilanie silników: tradycyjnym paliwem lub gazem ziemnym; naukowcy z różnych stron świata przedstawiali najnowsze osiągnięcia w dziedzinie silników spalinowych podczas III Międzynarodowego Kongresu Silników Spalinowych zorganizowanego na Politechnice Opolskiej; położony przy trasie A2 kompleks Nevada Center głosami czytelników „Polskiego Trakera” wybrano stacją paliwową roku 2009; Ford Transit Econectic. Na pytania widzów odpowiadaja: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!