TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka “Na Osi”

14 września 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.

Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo.
Premiera najbliższego odcinka w sobotę 19.09. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. godz. 4:45 i 15:00, pn. godz. 2:15, 10:15 i 22:30, wt. godz. 13:00, śr. godz. 23:30, czw. godz. 4:45 , pt. godz. 9:30 oraz w następną sobotę o godz. 4:15,

Zobaczyć będzie można między innymi:

MB Econic NGT – ten specjalistyczny samochód do transportu dystrybucyjnego i komunalnego po raz pierwszy został zaprezentowany w 1998 roku. Niskopodłogowa kabina, mieści do czterech osób, oferując idealne możliwości szybkiego wsiadania i wysiadania, a jednocześnie przestronne wnętrze dla kierowcy i jego załogi. Prezentowany egzemplarz wyposażono w silnik zasilany gazem ziemnym. Motor o pojemności skokowej nieco poniżej 7 litrów, uzyskuje moc 279 KM przy 1400 obr/min. Maksimum momentu obrotowego sięga 1000 Nm i jest dostępne w bardzo szerokim zakresie od 1200 do 1800 obr/min. Napęd przenosi sześciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów amerykańskiej firmy Allison.

Niezwykły dźwig samobieżny – do zbudowania prezentowanego pojazdu specjalnego wykorzystano podwozie LF”a 45 z dzienną kabiną. Ta lekka, zwinna ciężarówka posłużyła za nośnik sprytnie skonstruowanego dźwigu. Oczywiście ów żuraw może być montowany na dowolnym podwoziu. Jego konstrukcja została wykonana ze specjalnego stopu aluminium. Dzięki temu urządzenie ma niską masę własną. W zależności od wersji zasięg może wynosić od 25 do 33, a wysokość od 29 do 36 metrów. Z kolei maksymalny udźwig mieści się w zakresie od 1300 kg do 3 ton. Dźwig może się obracać o kąt 360 stopni. Napęd żurawia pochodzi od oddzielnego silnika spalinowego, a więc urządzenie nie obciąża jednostki napędowej samochodu.

Power Truck Show – obecni na opolskim zlocie Master Truck Finowie, w ramach podziękowań za sprowadzenie ich do Polski, zaprosili naszą ekipę na, podobny do naszego, zlot Power Truck Show, który odbywa się w Finlandii. Do dosyć odległego kraju udaliśmy się drogą morską – z Gdyni do Helsinek, a komfortową, 20-godzinną podróż promem „Finnlady” odbyliśmy dzięki uprzejmości linii promowych Finnlines. Wraz z nami pojechały, również na zaproszenie Finów, Renault Premium Pomocy Drogowej Druzgała oraz Scania „Indianka” z firmy Trans-Powiśle. Na ponad 400 km trasie od stolicy Finalndii, do miejscowości Alaharma, gdzie zlot zorganizowano, utworzył się barwny korowód kilkunastu tuningowanych pojazdów, który wzbudzał nie małe zainteresowanie. Na czele szeregu aut jechała stareńka Scania Vabis, która, z racji wieku, nadawała tempo całej reszcie. Jednak nie wlekliśmy się wcale – sędziwy pojazd świetnie dawał sobie radę. Za weteranem szos podążał tęczowy konwój kilkunastu przepięknych ciężarówek. Zamykał go, znany z opolskiego zlotu, Mercedes Sprinter Jukki Rajali, który pilnował, aby maruderzy się nie zgubili.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: we Wrocławiu spotkali się miłośnicy amerykańskich aut; Castrol po raz pierwszy zaprezentował w Polsce mobilne laboratorium Edge Experience; autobus Scania z numerem fabrycznym 3000 trafił do Konina; premiera Iveco Eco Daily.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Tadeusz Sterniuk.
Program prowadzi Sławek Sochacki

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!