Wyniki sondażu-polecana marka klocków

20 listopada 2006, 0:00

W miesiącu październiku na łamach naszej strony internetowej przeprowadzony został sondaż dotyczący klocków hamulcowych do samochodów ciężarowych.
W badaniu wzięli udział użytkownicy serwisu TruckFocus.pl. Warto podkreślić, iż w trakcie opracowywania wyników sondy, zostały odrzucone podwójne głosowania uczestników.
Poniżej prezentujemy wyniki sondy.

Pytanie, które zostało zadane czytelnikom brzmiało:
„Jaką markę klocków do samochodów ciężarowych zwykle polecasz swojemu klientowi?”
Respondenci musieli dokonać wyboru jednej najważniejszej marki w celu uzyskania informacji dotyczących preferencji firm, które na co dzień równolegle polecają dwie, czy więcej marek producentów klocków hamulcowych.
Ze względu na fakt, że marka polecana nie zawsze oznacza markę najczęściej sprzedawaną, ilość głosów uzyskana przez poszczególnych producentów , nie musi być proporcjonalna do wielkości sprzedaży, a tym samym do udziału marki w rynku.
Na podstawie wyników sondy okazuje się, że marką najczęściej polecaną przez respondentów jest marka Textar z wynikiem 23,2%. Drugą pozycję zajęła marka Beral (11,0% wskazań). Tuż za nią uplasowała się marka Jurid z wynikiem 10,2%. Znaczny udział uzyskała również kategoria „Inne” firmy. Jednakże na podstawie wcześniejszych doświadczeń, wyników badań spodziewaliśmy się bardzo dużego „rozdrobnienia” głosów. W związku z tym w omawianej sondzie nie zdecydowaliśmy się na bardziej szczegółową analizę tej kategorii.
Dalsze miejsca w rankingu zajął Lucas (9,4%), Ferodo 8,6% oraz Lumag 8,3%.
Marka klocków samochody ciężarowe


Polecana marka %


Beral


11


DON


3,3


Ferodo


8,6


Fomar


7,1


Idaco


4,8


Jurid


10,2


Lucas


9,4


Lumag


8,3


Textar


23,2


TVS


2,6


Inne


11,5Wszystkim uczestnikom sondażu serdecznie dziękujemy za udział w badaniu, jednocześnie zachęcamy do dalszego aktywnego w nich udziału oraz zapraszamy do lektury TruckFocus.pl

 
Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!