MotoInnowacje 2011 – Produkty

, 12 sierpnia 2011, 11:28

Wybierz produkt, który Twoim zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł MotoInnowacji roku 2011. Głosuj i wygrywaj nagrody!

 

TRW Automotive – X-Cap

X-cap

X-cap to innowacyjne rozwiązanie konstrukcji drążka kierowniczego w pojazdach ciężarowych. Czym ten produkt wyróżnia się spośród innych? Przede wszystkim jest dużo bardziej wytrzymały i odporny na zużycie. TRW udało się osiągnać oczekiwany rezultat dzięki zmiejszeniu liczby części składowych tego elementu oraz zwiększeniu nośności obudowy.


Vemo – Akumulator rozruchowy

Akumulator rozruchowy

Technologia zastosowana w akumulatorze rozruchowym firmy Vemo znacznie zwiększa jego wydajność.

W czym rzecz? Już tłumaczymy… Rozwarstwienie powoduje nierównowagę stosunku stechiometrycznego w akumulatorze, w górnej jednej trzeciej części dominuje woda, w dolnej jednej trzeciej kwas siarkowy. Ma to negatywny wpływ na wydajność akumulatora. Technologia Vemo rozwiązuje ten problem poprzez proste kanały przepływowe w komorach akumulatora, wykorzystując kinetyczną energię ruchu pojazdu do aktywnego mieszania elektrolitu.


Nissens – Chłodnice „First Fit”

Chłodnice "First Fit"

Koniec z szukaniem drobnych części niezbędnych do montażu nowej chłodnicy! Produkty Nissens z gamy „First Fit” raz na zawsze rozwiązują ten problem.

Bardzo często okazuje się, że po demontażu starej chłodnicy zaczyna brakować wszystkich małych detali, których ktoś ostatnio zapomniał założyć lub które najzwyczajniej zostały uszkodzone. Wybierając chłodnicę Nissens „First Fit” nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie i zakup tych wszystkich drobnych części.

Do chłodnic „First Fit” dołączone są dodatkowe elementy i części służące do montażu. W pudełku z tak oznaczoną chłodnicą znajdziemy wszelkiego rodzaju niezbędne dodatki: śruby, bolce, podkładki, korki, klamry, uszczelki (o-ringi) oraz korki.


LuK – RepSet® 2CT

RepSet C2T

Do Twojego warsztatu przyjechał samochód wyposażony w układ podwójnego sprzęgła? Może przydać Ci się zestaw  LuK RepSet® 2CT. Znajdziesz w nim wszystkie elementy konieczne do wymiany sprzęgła w tego typu pojeździe.

Pamiętaj: z  zasady układ podwójnego sprzęgła wymienia się w całości! Łączenie używanych elementów z nowymi jest niedozwolone!


Castrol – Enduron Low Saps 5W-30

Castrol Enduron

Zastanawiasz się jaki olej najlepiej zastosować do ciężarówki wyposażonej w filtr cząsteczek stałych?

Castrol Enduron Low Saps 5W-30 to olej dedykowany do nowoczesnych ciężarówek, autobusów i autokarów Euro 4 oraz Euro 5 produkcji Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem pojazdów wymagających olejów niskopopiołowych.

Low Saps w nazwie, oznacza technologię olejów o obniżonej zawartości popiołów siarczanowych, siarki i fosforu wykorzystywaną do przedłużenia żywotności filtrów cząstek stałych.


Castrol – Magnatec 10W-40

Castrol Magnatec

Olej Castrol Magnatec łączy Inteligentne molekuły z częściowo syntetyczną technologią, chroniąc silnik już od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce. Przylega do silnika, tworząc dodatkową warstwę, która chroni go podczas i po rozruchu. Łączy się z metalowymi powierzchniami, dzięki czemu części silnika stają się bardziej odporne na zużycie.

Możesz go polecać wszystkim kierowcom, ponieważ sprawdza się dla wszystkich warunków oraz stylów jazdy.


Denso – Wycieraczki hybrydowe

Wycieraczki TT

Chcesz zaoferować swoim klientom wycieraczki o jakości wyposażenia oryginalnego? Teraz masz taką okazję. Produkty Denso to pierwsze na świecie wycieraczki hybrydowe w jakości oryginalnego wyposażenia przeznaczone na rynek wtórny.

Wycieraczki te, posiadają całkowicie osłonięte pióro zintegrowane z ramieniem. Są łatwe w montażu i sprzedaży.

Rdzeń umieszczony w obudowie wycieraczki gwarantuje doskonałe przyleganie do powierzchni szyby, natomiast sztywne gumowe pióro z grafitową powłoką zapewnia gładkie i bardziej skuteczne wycieranie.


Denso – Świece TT

Świece TT

Świece zapłonowe TT są pierwszymi na świecie świecami standardowymi ze zmniejszonymi elektrodami. Są produkowane bez użycia metali szlachetnych, takich jak platyna lub iryd.

Dzięki elektrodzie środkowej wykonanej ze stopu niklu o średnicy 1,5 mm i „bliźniaczej” wysuniętej elektrodzie masy także o średnicy 1.5mm (cieńsze elektrody niż w wersji standardowej), świece TT generują mocniejsze iskry, zapewniając lepsze spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej.

Co bardzo ważne, w dobie drogiej benzyny – świece zapłonowe TT mogą być również wykorzystywane w samochodach zasilanych LPG, więc bez wahania możesz je polecać Twoim klientom z pojazdami „na gaz”.


Fomar Borg Automotive – Klocki hamulcowe Professional

Fomar Professional

W klockach hamulcowych Professional do samochodów ciężarowych, ich naczep i przyczep oraz autobusów firma Fomar Borg Automotive stosuje nowoczesny materiał cierny FO604.

Odpowiednie dobrane parametry fizyko-mechaniczne oraz tribologiczne materiału ciernego zapewniają ciche hamowanie w każdym warunkach drogowych. Materiał cierny nie zawiera metali ciężkich tj. związków ołowiu, związków molibdenu, chromu(6+) oraz włókna ceramicznego. Dodatkowo każdy komplet jest wyposażony w kompletny zestaw montażowy co ułatwia wymianę klocków.


Goodyear – MaxTechnology

Goodyear MaxTechnology

Nowe rozwiązanie Goodyear z pewnością docenią właściciele dużych flot transportowych. Technologia opon Goodyear MaxTechnology to najnowsze najbardziej i innowacyjne produkty do transportu dalekobieżnego.

Dzięki zastosowanym mieszankom oraz budowie karkasu opony te charakteryzują się mniejszymi oporami toczenia, co przekłada się na wymierne oszczędności. Według obliczeń producenta stosując produkty nowej technologii rocznie można zaoszczędzić nawet 6,000 zł na jeden zestaw! (obliczenia Goodyear w stosunku do poprzedniej linii opon Goodyear)


TitanX – Chłodnice

Chłodnice TitanX

Chłodnice do pojazdów ciężarowych z gamy TitanX wyróżniają się wysoką jakością ze względu na innowacyjną technologię produkcji.

Zastosowano w nich wąskie zbiorniki, które zwiększają ich trwałość. Optymalizacja side plates i metod montażu podnosi odporność na drgania. Ponadto zastosowanie zaawansowanego procesu lutowania, pozwala na użycie stopów o bardzo wysokiej wytrzymałości.


Osram – Żarówki Night Breaker Plus

Osram - Night Braker Plus

W nowoczesnych samochodach dostęp do żarówek może być coraz bardziej utrudniony, dlatego warto montować oświetlenie wysokiej jakości.

Żarówki samochodowe Osram Night Breaker Plus wytwarzają do 90% więcej światła, a ich zasięg jest nawet o 35 m dłuższy niż standardowych produktów. Ponadto światło żarówek z gamy Night Breaker Plus jest o 10% bielsze, co jeszcze bardziej podnosi komfort i bezpieczeństwo jazdy.


Febi – Zestawy naprawcze ProKit

Febi - Pro Kit

Pod hasłem „Wszystko w jednym“ febi bilstein prezentuje innowacyjną linię produktów „febi ProKit“. Znak „febi ProKit” znaleźć można na specjalnie przygotowanych zestawach naprawczych. Taki zestaw zawiera wszystkie części, które są niezbędne do profesjonalnej naprawy. Rozwiązanie to pozwala oszczędzić cenny czas potrzebny na dodatkowy wyjazd pracownika, by dokupić brakujące elementy montażowe.

Najważniejsze korzyści:
– oszczędność czasu: dzięki nowemu ProKit firmy febi zyskujesz na czasie.
– kompletność: ProKit firmy febi zawiera wszystkie części potrzebne do naprawy.
– prostota: ProKit firmy febi zawiera wszystkie istotne media do szukania części, na początku są zestawy do części układu kierowniczego i zawieszenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!