Szkolenie z nowych procedur kontroli ITD oraz PIP

11 lipca 2011, 14:00

W pierwszym półroczu 2011 r. ITD przeprowadziło ponad 480 tys. kontroli – na skutek ujawnienia licznych nieprawidłowości, ukarano 60% weryfikowanych przewoźników, odholowano prawie 100 samochodów. Od września ITD oraz PIP zapowiadają jeszcze większą ilość inspekcji, podczas których dokładnie prześwietlą wykresówki, licencje, stan techniczny pojazdów oraz teczki osobowe kierowców. Aby przygotować się do na taką ewentualność, Centrum Kompetencji Forum oferuje szkolenie z najnowszych procedur kontrolnych ITD i PIP w II połowie 2011 roku.

Szkolenie dedyowane jest dla osób zarządzających firmami transportowymi, przewoźników, specjalistów ds. transportu w firmach produkcyjnych, logistycznych, spedycyjnych, wszystkich osóby zarządzających i odpowiedzialnych za przygotowanie firmy i kierowców do kontroli ITD i PIP.  Firma zaprasza również kierowców, którym szczególnie dedykuje pierwszą część szkolenia.

Prelegent:

Doświadczony ekspert z praktyką w transporcie drogowym, wieloletni współpracownik organów kontrolnych. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu czasu pracy kierowców, zasad wykonywania zawodu przewoźnika, kontroli ITD i PIP w firmach transportowych i produkcyjnych posiadających własny tabor. Trener i wykładowca, autor publikacji z zakresu Transportu drogowego i czasu pracy kierowców.

Program szkolenia:

Blok I – kontrole ITD i Policji  na trasie:

Prelegent szczegółowo omówi rozszerzone uprawienia i obowiązki inspektorów wynikające z nowelizacji prawa o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 225, poz. 1466). Podpowie, na które wymagania formalne  podczas kontroli należy zwrócić uwagę, ponieważ ich niedopełnienie może być podstawą  do odmowy podpisania przez kierowcę protokołu oraz unieważnienia wyników inspekcji. Wskażemy zakres odpowiedzialności kierowcy  za ujawnione  na trasie nieprawidłowości  oraz przykłady zdarzeń, w których  jest wydawana decyzja administracyjna dla firmy.

Blok II –Kontrole PIP i ITD  w siedzibie firmy

Szczegółowo omówimy zestaw wykroczeń i naruszeń  najczęściej stwierdzanych podczas kontroli  ITD i PIP oraz kary przewidziane w taryfikatorze. Powiemy wprost, czy Inspektor może rozpocząć wizytację w dni wolne od pracy, czy może przesłuchiwać pracowników, pobierać próbki do badań?

Termin: 22.08.2011 r., 10:00 – 16:00

Miejsce: Wrocław

Cena: 799,00 zł netto

Cena w ofercie specjalnej: 699 zł netto (do 31 lipca 2011)

Więcej na www.centrumkompetencji.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!