Specjalny mechanizm w ciężarówce pozwalał mu na oszukiwanie wagi – kierowca z zarzutami

27 lutego 2023, 12:14

Na terenie cementowni doszło do niecodziennego zatrzymania. Kierowca ciężarówki będzie mieć poważne kłopoty po wykryciu przez pracowników zakładu urządzenia oszukującego wagę podczas załadunku. Policjantów komendy miejskiej w Opatowie zawiadomili pracownicy.

Patent nieuczciwego kierowcy wyszedł na jaw w momencie, gdy uwagę pracownika przykuły niezrozumiałe wahania wagi oraz dłuższy czas ładowania naczep przeznaczonych do przewożenia cementu sypkiego. Pracownik skierował ciężarówkę na wagę kontrolną, która wykazała, że DMC zostało przekroczone o niespełna 5 ton.

Warto wspomnieć, że automatyczny dozownik ładowania cementu nie pozwala na przekroczenie 40 ton DMC. Kierowca w trakcie załadunku uruchomił urządzenie w postaci podpór sprężynowych, które opierając się o nawierzchnię poza wagą, doprowadziło do zmniejszenia nacisku na wadze, a tym samym zmniejszeniu ciężaru pojazdu i zaniżeniu ilości ładunku.

Tym samym mogło to narazić na straty przedsiębiorcę, który wydał za dużą ilość nieewidencjonowanego cementu. 39-letni kierowca został zatrzymany, natomiast ciągnik siodłowy z naczepą zabezpieczone i zwrócone po zdemontowaniu sprytnego mechanizmu. Trucker z powiatu radomskiego usłyszał zarzut wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!