ContiTech ostrzega przed podróbkami oryginalnych miechów

12 września 2005, 0:00

ContiTech Air Spring Systems ostrzega przed tanimi podróbkami swoich miechów do pojazdów użytkowych. Imitacje coraz częściej pojawiają się w handlu na całym świecie. Oferuje się je w bardzo korzystnej cenie, gdyż wykonane są z taniej gumy i złej jakości kordu oraz są niedbale wykończone. Okucia i tłoki falsyfikatów nie spełniają norm jakościowych założonych dla części oryginalnych.


Miechy zawieszenia pneumatycznego oryginalnej jakości posiadają: charakterystyczny dla ContiTecha wzór na membranie przy podstawach miecha i logo marki Continental ContiTech z sylwetką konia są chronione patentem.Wyjątkowo tanie imitacje produkowane są na Dalekim Wschodzie. Dla laika są one nie do odróżnienia od miechów Conti. Również pochodzące z Turcji podróbki nieco odbiegające wyglądem od oryginału nie spełniają norm bezpieczeństwa produktu. Pojawiają się one głównie w Rosji i Azji, ale obecnie również w Europie.

Próby obciążeniowe i testy mające na celu sprawdzenie produktu w eksploatacji wykazują, że podróbki dalece odbiegają od oryginału: „Produkty ContiTecha charakteryzuje jakość pierwszego montażu. Gwarantuje się ich bezpieczną eksploatację na minimum dwa miliony cykli zmiany obciążenia”, zapewnia Meike Zettel-Sumnick z działu części zamiennych do pojazdów użytkowych w ContiTech Air Spring Systems. Większość z testowanych w ContiTechu podróbek pękała już przy pierwszej próbie pod obciążeniem zaledwie 5 barów. Tanie imitacje w żadnym wypadku nie spełniają norm bezpieczeństwa stosowanych w przypadku tak ważnych części pojazdu, jakimi są miechy zawieszenia pneumatycznego.


Pęknięcie miecha w pojeździe poruszającym się po drodze z dużą szybkością zagraża życiu kierowcy i pasażerów. „Użytkowanie podróbki miecha niesie ze sobą nie tylko niebezpieczeństwo utraty zdrowia ludzi, ale oznacza również straty materialne dla spedytora i przewoźnika”, uważa Till Nicolaus, szef działu części zamiennych do pojazdów użytkowych w ContiTech Air Spring Systems. Złej jakości miech może pęknąć wszędzie, niekoniecznie akurat w pobliżu warsztatu. Należy się zatem liczyć z wielogodzinnym lub nawet wielodniowym przestojem pojazdu, koniecznością zwrotu kosztów podróży, drogą naprawą i odszkodowaniami za opóźnienie w dostawie towarów.
Liczba tanich imitacji znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Drobne różnice w wyglądzie oryginałów i imitacji tłumaczy się niekiedy tym, że te drugie miałyby być rzekomo drugą linią ContiTecha.


Oryginalne miechy ContiTecha wyróżniają m.in. charakterystyczny wzór na membranie przy podstawach miecha i logo marki Continental ContiTech z sylwetką konia. Są one opatentowane. Kto chce zyskać całkowitą pewność, że kupuje oryginał, powinien udać się do autoryzowanego sprzedawcy produktów ContiTech. Informacje na temat dystrybucji miechów ContiTech można uzyskać u przedstawiciela firmy na Polskę oraz na stronie internetowej www.contitech.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!