Hella zdobyła zamówienie Krone

19 grudnia 2005, 0:00

Hella będzie w przyszłości wyposażać wszystkie naczepy/przyczepy Krone w swój system oświetlenia i okablowania EasyConn.
System ten obchodzi się bez jakichkolwiek rozdzielaczy, a kable prowadzone są bezpośrednio pomiędzy wtykami lub stycznikami. Elementy EasyConn są mniejsze i łatwiejsze do dopasowania.
Nie wymagają użycia narzędzi. Oszczędzają czas pracy i koszty. Aby zwiększyć operacyjne bezpieczeństwo i wydłużyć życie serwisowe systemu, Hella wykorzystuje wtyki z wtryskowo formowanego plastiku. Także elementy oświetleniowe EasyConn zostały zaprojektowane do długoterminowego użytkowania.

Krone to pierwszy ważniejszy klient Helli, który zdecydował się przejść na EasyConn. W tylnych lampach zespolonych Hella stosuje poczwórny system amortyzacji, by wydłużyć trwałość żarówek, a więc i lamp. Elementy oświetleniowe bocznych lamp obrysowych nie wymagają w ogóle wymiany, bo zasilają je potężne diody świetlne LED. Zintegrowany obwód mostkowy pozwala przyłączyć boczne światła obrysowe bez użycia narzędzi i bez konieczności pilnowania biegunowości. To kolejna oszczędność czasu.
Koncepcja i konstrukcja mocowań tych lamp jest unikatowa na rynku. Można je zamocować tak, by lampy skierowane były w przód lub wstecz, co daje projektantom pojazdów wielkie pole swobody. Światła obrysowe EasyConn są zabezpieczone przed uszkodzeniami grubym gumowym płaszczem. Wewnątrz gumowego ramienia mieści się potężny stalowy szkielet sprężynowy, zapewniający stabilność podczas poruszania się pojazdu, ale i elastyczność na wypadek udaru. Gdyby jednak nawet jedna z soczewek pękła, podwójne otulenie źródła światła zapewnia nieprzerwane prawidłowe funkcjonowanie.
Światła EasyConn mają również homologację w standardzie GGVS/ADR.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!