ISO/TS 16949 dla DAF Trucks

27 listopada 2006, 0:00

DAF Trucks N.V. jest pierwszym na świecie producentem samochodów ciężarowych, spełniającym wymagania nowego światowego standardu jakości – ISO/TS 16949. W porównaniu ze standardem ISO 9001, który został osiągnięty przez DAF już w 1992 r., nowy standard kładzie większy nacisk na aspekty ciągłej poprawy i zapobiegania powstawaniu odpadów.
ISO/TS 16949 jest nowym światowym standardem systemów zarządzania jakością dla przemysłu motoryzacyjnego. Standard został opracowany przez Międzynarodowy Zespół Operacyjny Przemysłu Motoryzacyjnego (IATF) we współpracy z „Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną” (ISO) i został już zastosowany w przemyśle samochodów osobowych.
Począwszy od lat siedemdziesiątych, holenderski producent samochodów ciężarowych DAF Trucks korzysta z systemu zarządzania jakością, który spełnia rygorystyczne wymagania międzynarodowe. Na początku listopada 2006 Lloyd’s Register Quality Assurance przeprowadziło certyfikację według ISO/TS 16949. Wniosek był następujący: „Stosowany przez DAF Trucks N.V. system zarządzania jakością jest efektywnym środkiem, dającym imponującą wydajność procesu, która stale ulega poprawie.”


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!