Złoty Medal dla TIS-Office

21 maja 2007, 0:00

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu (9-13 maja) firma Drabpol, generalny przedstawiciel niemieckiego koncernu Siemens VDO otrzymała Złoty Medal dla systemu do analizy i archiwizacji danych z tachografów – TIS-Office. To już piąty Złoty Medal Poznańskich Targów Motoryzacyjnych w historii firmy.

Wprowadzenie tachografu cyfrowego wiąże się nierozerwalnie z nowymi obowiązkami dla kierowców, służb kontrolnych, warsztatów oraz przewoźników, dotyczących archiwizacji i analizy danych pochodzących zarówno z tachografów cyfrowych jak i analogowych.
Siemens VDO, stworzył program umożliwiający archiwizację i analizę danych, zarówno z tachografów analogowych, jak i z tachografów cyfrowych- system TIS-Office. Takie połączenie zapewnia użytkownikowi posiadającemu w swojej flocie pojazdy z tachografami analogowymi i cyfrowymi możliwość wywiązania się z określonego przepisami obowiązku archiwizowania danych tachograficznych (dyrektywa 2002/15/WE, Artykuł 9).
Główną zaletą programu jest to, że potrafi on łączyć dane pochodzące z wykresówek razem z danymi pochodzącymi z karty kierowcy, dając sumaryczny czas pracy danego kierowcy. Jest to bardzo istotne, ponieważ w większości firm transportowych kierowcy będą pracować w tzw. trybie mieszanym tzn. będą prowadzić czasami pojazdy wyposażone w tachografy analogowe, a czasami w tachografy cyfrowe.

Najbardziej popularnym jest zestaw STARTER KIT. W skład tego zestawu wchodzi moduł podstawowy BASIC oraz klucz do sczytywania danych DOWNLOADKEY. Jest to jednostanowiskowy moduł z licencją, umożliwiający odczyt i tworzenie ograniczonej liczby raportów. Obowiązkowy jest na każdym stanowisku do wprowadzania danych. Moduł podstawowy posiada następujące funkcję: kopiowanie danych z karty kierowców oraz pamięci tachografów cyfrowych za pomocą klucza transferu danych, wizualizacja pracy kierowcy w formie wykresówki, graficzne przedstawienie prędkości pojazdu, przedstawienie tabeli z czasem postoju i jazdy pojazdu.
Moduł BASIC umożliwia wprowadzenie danych z tachografów analogowych za pomocą klawiatury, czy analizatora wykresówek, zaś z tachografów cyfrowych za pomocą czytnika kart chipowych, klucza kopiowania danych oraz klawiatury (w przypadku wpisywania danych z wydruków). Może również zostać rozbudowany o następujące moduły.
Pierwszy z nich – moduł archiwizacji umożliwia bezpieczne archiwizowanie danych. Moduł ten sprawdza poprawność danych i umożliwia ich odzyskanie w celu analizy. Dostęp do odzyskiwania danych może być dodatkowo zabezpieczony kartą firmową.
Drugi moduł – moduł raportowania danych kierowcy umożliwia generowanie rozszerzonej liczby raportów dla kierowców.

Kolejny -moduł raportowania danych pojazdu umożliwia generowanie rozszerzonych raportów dla pojazdów oraz kodowanie danych.
Daje również możliwość generowania raportów, dotyczących przekroczeń przepisów określających czas pracy kierowców. Jest on bardzo przydatny w pracy służb kontrolnych . Następny – moduł firmowy zapewnia wielodostęp (standard – praca do 5 stanowisk wejściowych równocześnie) oraz tworzenie i wydzielenie odrębnych baz dla różnych firm, jak również tworzenie grup kierowców i grup pojazdów (np. firmy wielooddziałowe).Moduł ten umożliwia zainstalowanie programu na serwerze, co niesie za sobą udostępnienie tego programu w sieci firmowej dla wskazanych użytkowników. Ostatni – moduł Scanner umożliwia wprowadzanie danych z wykresówek za pomocą skanera oraz ich łatwą korektę.

Główne zalety programu TIS-Office
– łączna analiza danych, pochodzących z tachografu cyfrowego i z analogowego,
– budowa modułowa – pozwala na sukcesywną rozbudowę oprogramowania,
– brak ograniczeń co do ilości wprowadzanych kierowców i pojazdów,
– możliwość pracy w sieci,
– dowolna wizualizacja danych,

Program TIS-Office nie tylko może zostać rozszerzony o dodatkowe moduły, ale również o dodatkowe narzędzia służące do obsługi programu, takie jak: czytnik kart inteligentnych, klucz przenoszenia danych, czy analizator wykresówek.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!