Kompleksowo o logistyce

21 maja 2007, 0:00

Kilkuset widzów z Polski, a także goście z Belgii, Turcji, Austrii, Danii, Niemiec i Czech – to zwiedzający targi logistyczne LOGISTEX. Wystawę, na której zaprezentowało się blisko 50 wystawców, zorganizowała w dniach 24-26 kwietnia, w łódzkiej hali Expo, spółka Kolporter EXPO.

Gośćmi wystawy byli przede wszystkim przedstawiciele firm logistycznych i transportowo- spedycyjnych. Swoją ofertę zaprezentowały m.in. przedsiębiorstwa wyposażające magazyny, producenci sprzętu i urządzeń transportowych, firmy transportowe, spedycyjne, dystrybucyjne, centra logistyczne i dystrybucyjne, firmy z branży IT – zajmujące się informatyzacją i automatyzacją procesów, biura doradcze, wydawnictwa specjalistyczne. Podczas wystawy można było oglądać m.in. wyposażenie magazynowe do składowania, urządzenia magazynowe, systemy utrzymania czystości, wózki widłowe, wyciągniki, manipulatory, samochody ciężarowe i dostawcze, systemy automatycznej identyfikacji danych.

Targom towarzyszyła specjalistyczna konferencja oraz seminaria i prezentacje firm. Firma PasCom zaprezentowała system informatyczny do zarządzania transportem i spedycją. Podczas seminarium „Transport drogowy 2007 – perspektywy i osiągnięcia” dyskutowano m.in. o podatkach i opłatach w transporcie drogowym, rozwoju transportu kombinowanego, zmianach w prawodawstwie dotyczącym transportu drogowego. Organizatorem seminarium było Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Na konferencji „Magazyn w praktyce” uczestnicy omawiali natomiast stan obecny i perspektywy rozwoju centrów logistycznych w Polsce, rolę spedytorów w budowaniu usług centrów logistycznych, technologię i organizację w magazynie. Organizatorem konferencji był Instytut Logistyki i Magazynowania, a partnerem Polska Izba Spedycji i Logistyki. Swoje spotkanie o charakterze seminaryjnym przygotowała także firma AuDaCon S.A.

Kolejna edycja targów została zaplanowana na kwiecień 2008 roku. O miejscu ekspozycji organizatorzy poinformują na stronie www.logistex.pl , po szerszych konsultacjach z Wystawcami. Poważnie rozważane jest przeniesienie targów na Śląsk, do nowego obiektu wystawienniczego – Expo Silesia, zlokalizowanego w Sosnowcu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!