Wyróżnienie dla nowego systemu pomiaru zużycia paliwa EDM eco

4 czerwca 2007, 0:00

Na tegorocznych XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego „Autostrada” w Kielcach ( 16-18 maja) firma Drabpol, wyłączny przedstawiciel w Polsce koncernu Siemens VDO otrzymała wyróżnienie za nowy produkt z gamy VDO – elektroniczny systemem pomiaru zużycia paliwa EDM eco.

EDM eco jest interaktywnym systemem, zapewniającym ekonomiczną eksploatację pojazdu. Obok aktualnego i przeciętnego zużycia paliwa na monitorze Eco wyświetlane są także skumulowane koszty eksploatacji. Aktualny styl jazdy jest porównywany przy pomocy piktogramu z zapisanymi średnimi wartościami dla jazdy w ruchu miejskim, pozamiejskim i na autostradzie; wyświetlany symbol oszczędzania sygnalizuje szczególnie ekonomiczny styl jazdy. Symbol „tankowanie” sygnalizuje zwiększone zużycie paliwa. Optymalizacja zużycia paliwa jest ułatwiona poprzez zastosowanie sygnału dźwiękowego, który można dowolnie skonfigurować, np. tak, aby sygnalizował optymalny moment zmiany biegów.

System EDM eco jest przyłączany bezpośrednio do elektroniki pojazdu, np. do przyłącza CAN-Bus lub do elektroniki wtryskiwania; w przyszłości odpadają więc manipulacje w zakresie systemu obiegu paliwa.
EDM eco jest systemem modułowym, którego istotnymi elementami są wyświetlacz „ECO-Display” i interfejs samochodowy, data logger „Fuel-gateway”. Montaż został znacząco uproszczony i skrócony poprzez zastosowanie specyficznego okablowania samochodowego z wtyczkami do elektroniki pojazdu.

Obok znanych zastosowań w zakresie samochodów ciężarowych system EDM eco można stosować w transporterach oraz po raz pierwszy także w samochodach z silnikami benzynowymi.
System Eco-Display cechuje się także poszerzonymi funkcjami, które pozwalają np. kierowcy i operatorowi taboru na prostą ocenę i poprawę stylu jazdy.

Przegląd funkcji
Funkcje podstawowe:
– zużycie paliwa ogólnie (0 – 9.999 l)
– długość trasy (0 – 9.999km)
– średnie zużycie paliwa (l/100km)

– chwilowe zużycie paliwa (l/100km)
– średnia prędkość (l/100km)
– czas jazdy (0 – 9.999 h)
– koszty jazdy (0 – 9.999x)
– jazda niezależna / licznik kierowcy (0-99)
– zabezpieczenie kluczem PIN code

Funkcje ECO:
– trend zużycia paliwa

– średnie zużycie paliwa dla profilów jazdy (w mieście, poza miastem, autostradą)
– sygnał akustyczny (przekroczenie prędkości obrotowej, zwiększone zużycie paliwa)

Więcej informacji :
tel. (022) 873 90 18.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!