Nowe bezpośrednie linie drobnicowe Niemcy – Polska

4 czerwca 2007, 0:00

W maju br. Schenker uruchomił dwa dodatkowe bezpośrednie połączenia drobnicowe w relacji Niemcy – Polska. Nowe linie są konsekwencją wzrostu wolumenów przesyłek drobnicowych na kierunku niemieckim. Nowe połączenia realizowane pomiędzy oddziałami Schenkera w Niemczech i Polsce to:

– Linia z Lipska do Wrocławia dla przesyłek z obszaru Lipsk. Linia ta łączona jest z linią Drezno – Wrocław.
– Linia z Bingen (dawny Maintz) do Warszawy dla przesyłek z rejonu Maintz. Linia łączona jest z linią Frankfurt – Warszawa.
– Inwestycje te uatrakcyjniają ofertę Schenkera w relacji Polska-Niemcy. Wzmacniają także pozycję firmy jako lidera w branży TSL na polskim rynku.

Łącznie sieć linii drobnicowych z Niemiec do Polski składa się z 16 codziennych połączeń, z czego 14 to linie bezpośrednie wspierane przez 2 połączenia via HUB-y w Norymberdze i Friedewaldzie. Operator logistyczny w relacji „drzwi-drzwi” obsługuje ponad 90% przesyłek z 48 godzinnym czasem dostawy.
Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów Polski w wymianie handlowej z zagranicą. Dla firm prowadzących inwestycje w relacji Niemcy-Polska ważnym elementem jest synchronizacja i terminowość dostaw w całym łańcuchu logistycznym. „W porównaniu do roku 2006 w pierwszych 4 miesiącach Schenker zanotował prawie 25% przyrost przesyłek drobnicowych na kierunku niemieckim, co należy traktować jako dobry wynik. Biorąc pod uwagę możliwości sieci Schenkera i paletę oferowanych rozwiązań kierunek ten powinien w dynamiczny sposób dalej się rozwijać, powiedział Zbigniew Pabian, Land International Deputy Director w firmie Schenker Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!