„Od morza do gór” z DHL

4 czerwca 2007, 0:00

Firma DHL Express (Poland) została sponsorem tytularnym XV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour. Wyścig odbędzie się w dniach 5-10 czerwca. Wezmą w nim udział polskie i zagraniczne zespoły kolarskie w tym zawodowa drużyna kolarska DHL-Author.

Prolog tegorocznego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego DHL Bałtyk – Karkonosze Tour nastąpił 4 czerwca w Trzebiatowie. 5 czerwca kolarze wystartują w I etapie na trasie Trzebiatów – Pyrzyce. Finiszować będą po 6 dniach trwania zawodów – 10 czerwca w Jeleniej Górze. Wyścig składa się z 7 etapów, a kolarze przemierzą łącznie blisko 848 km.

W tegorocznym wyścigu wystartują wszystkie polskie grupy zawodowe, w tym zawodowa grupa kolarska DHL-Author oraz drużyny zagraniczne ze Szwajcarii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Czech, Rosji i Włoch. Liderem wyścigu jest Radosław Romanik, kolarz drużyny DHL-Author, który wygrał ten wyścig pięciokrotnie, ostatnio w 2005 roku.

„Od wielu lat nasza firma angażuje się w popularyzację kolarstwa w Polsce. Jesteśmy sponsorem zawodowej drużyny kolarskiej” mówi Izabella Dessoulavy-Gładysz, Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej i PR DHL Express (Poland) „Ta dyscyplina sportu wiąże się ze zdrowym trybem życia, pracą zespołową i współzawodnictwem. To wartości, które warto promować” dodaje.

Bałtyk – Karkonosze Tour (wcześniej Karkonosze Tour) – polski wieloetapowy wyścig kolarski, którego organizatorem jest Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour”. Jego historia sięga 1993 roku, kiedy to pod nazwą "Karkonosze Tour" zorganizowano pierwszy wyścig. Trasa prowadziła po dawnych województwach wałbrzyskim i jeleniogórskim. Inicjatorem było Towarzystwo Cyklistów "Sudety" w Wałbrzychu. Od 1997 roku trasa wyścigu prowadzi od Bałtyku po Karkonosze – „od morza do gór”.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!