CTL Rail GmbH wyróżniony za innowacyjny projekt logistyczny

18 czerwca 2007, 0:00

Niemieckie Zrzeszenie Spedytorów Kolejowych (IBS) przyznało wyróżnienia dla inteligentnych, innowacyjnych i przyszłościowych projektów logistycznych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w ramach międzynarodowych targów „transport Logistic 2007" w Monachium, nagrodzono spółkę CTL Rail GmbH, wchodzącą w skład koncernu CTL Logistics.

CTL Rail GmbH otrzymał wyróżnienie „Rail Logistics 2007” za wzorowe przeprowadzenie projektu logistycznego dla lotniska w Lipsku. Do Lipska dostarczono w sumie 65 tys. ton cementu na rozbudowę lotniska. Ładunek został przetransportowany należącymi do CTL pociągami z oddalonego o 700 km Działoszyna (koło Łodzi) do Halle w Niemczech, gdzie został przeładowany na samochody ciężarowe i dowieziony bezpośrednio na plac budowy.
Wręczający nagrodę Jörg Hennerkes, Sekretarz Stanu w niemieckim Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Spraw Miejskich wyraził uznanie dla przemyślanej koncepcji CTL Rail GmbH, dzięki której największą część trasy transportu, 680 z 700 kilometrów, stanowił transport kolejowy.
Odbierając nagrodę, Peter Plewa – Dyrektor CTL Rail GmbH, powiedział: – Jesteśmy dumni z tego, że dołączyliśmy do grona laureatów nagrody IBS. Przeprowadzenie projektu w Lipsku jest nie tylko sukcesem logistycznym, to również ogromne odciążenie dla środowiska naturalnego. Wykonaliśmy pracę przewozową rzędu 44,2 mln netto tonokilometrów koleją. Odpowiada to pracy ok. 2600 załadowanych ciężarówek, które dzięki temu nie pojawiły się na naszych drogach.

Nagroda IBS przyznawana jest co dwa lata od 2001 roku przedsiębiorstwom, które zasłużyły się dla rozwoju nowoczesnego transportu kolejowego. Laureatów wybiera międzynarodowe, niezależne jury pod kierownictwem Franka Schnella – byłego wydawcy prestiżowego magazynu branżowego DVZ.
CTL Rail GmbH został laureatem trzeciej nagrody. Zwyciężył Railion Deutschland AG, a drugie miejsce uzyskała firma AWILOG-Transport GmbH.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!