COPERNICUS – bez dróg donikąd

18 czerwca 2007, 0:00

Możliwość zaplanowania trasy przejazdu i wyboru optymalnej drogi stosownie do parametrów technicznych pojazdu oraz system oznaczeń ułatwiających przejazd przez miasta. To tylko niektóre udogodnienia, jakie zawiera Atlas Polski dla Kierowców Zawodowych, jedna z najnowszych publikacji spółki PPWK im. Eugeniusza Romera S.A. Atlas ukazał się w serii COPERNICUS.

Produkt przeznaczony jest dla wszystkich, których praca związana jest z przewozem osób lub towarów, przede wszystkim kierowców zawodowych i pracowników odpowiedzialnych za spedycję i logistykę, zaopatrzeniowców i przedstawicieli handlowych. Opracowując atlas, specjaliści z wydawnictwa korzystali z porad doświadczonych kierowców. To dzięki ich uwagom, stworzony został produkt, który jest nie tylko przewodnikiem po drogach, ale i narzędziem ułatwiającym szybkie i sprawne poruszanie się po nich. Nowością są informacje na temat dróg o podwyższonym lub obniżonym tonażu (drogi dopuszczone do ruchu ciężkiego o nacisku na oś do 11,5 t a także drogi krajowe niedopuszczone do ruchu ciężkiego o nacisku na oś powyżej 8 t.). Wprowadzono, również informacje o kodach pocztowych. To, na co zwracali uwagę zwłaszcza pracownicy działów logistyki i spedycji, bardzo ważne, przecież w naszym kraju nagminnie powtarzają się nazwy miejscowości.
Wydawca zadbał o zamieszczenie w atlasie, między innymi, informacji o organizacji ruchu z uwzględnieniem wysokości wiaduktów, świateł i ulic jednokierunkowych. Kierowcy znajdą ponadto lokalizację parkingów dla pojazdów TIR w miastach i poza nimi wraz z informacją o ich wyposażeniu. – W odpowiedzi na licznie zgłaszane sugestie zadbaliśmy również o odpowiednią prezentację dróg dojazdowych do centrów handlowych, logistycznych i urzędów celnych. Rozbudowana została także informacja o dojazdach oraz drogach wewnętrznych na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych. Nie ma dziś na rynku innego atlasu, który dawałby logistykom i kierowcom tak dokładną informację – mówi Adam Sobierajski dyrektor handlowy PPWK S.A.

Więcej informacji:
Sławomir Brudny
s.brudny@ppwk.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!