CTL Logistics wyrusza na podbój Europy

18 czerwca 2007, 0:00

Podczas odbywających się w Monachium targów Transport Logistic 2007 koncern CTL Logistics zaprezentował swoją strategię europejską. Właściciel prywatnej kolei towarowej w Polsce rozbudowuje ofertę usług logistycznych stawiając na realizację kompleksowych transportów międzynarodowych i poszerzenie zasięgu działalności. CTL Logistics (z obrotem 250 mln euro w 2006 roku) oczekuje rocznych wzrostów rzędu 15-20 procent. Jednocześnie firma planuje znaczny wzrost obrotów z działalności w Europie Zachodniej.

Transport kolejowy na terenie całej Europy
Praca przewozowa CTL Logistics to wartość na poziomie 3,25 mld netto tonokilometrów. Firma jest ważnym elementem łączącym transport na linii Wschód-Zachód. CTL zdecydowanie stawia na rozwój – W bieżącym roku mamy zamiar zwiększyć obroty firmy – mówi prezes Pawluk. – Stworzyliśmy już doskonałą podstawę do tego rozwoju w naszym przedsiębiorstwie i jako CTL Logistics wyruszamy teraz na podbój Europy! – dodaje prezes Pawluk.

Szczególne szanse koncern widzi w budowie łańcuchów logistycznych wykorzystujących transport kolejowy i łączących zachód i wschód Europy. – W najbliższej przyszłości stworzymy warunki do realizacji własnych przewozów w kolejnych krajach, m.in. w Belgii, Holandii, Austrii, Rumunii i Słowacji – mówi Matthias Raith, od 1 czerwca 2007 r. członek Zarządu CTL Logistics odpowiedzialny za dział Rozwoju Europejskiego (European Developement). Stworzenie tego departamentu w strukturze Zarządu CTL jest jednym z elementów nowej, europejskiej strategii rozwoju koncernu. – Planujemy tworzyć nowe spółki w kolejnych krajach lub współpracować z lokalnymi firmami na poziomie operacyjnym lub biznesowym włączając je w struktury naszego koncernu – mówi Raith. Rozbudujemy również nasz zespół rekrutując załogę poza polskimi granicami.

Nowe branże w portfolio
CTL poszerza swoje portfolio. Najnowszym przedsięwzięciem koncernu jest spółka CTL Car Transport Logistics GmbH, która rozpoczęła działalność w lutym 2007 r. Spółka oferuje kompleksowy transport materiałów i samochodów w oparciu o własne wyposażenie i w kooperacji z partnerami. – Jeszcze w tym roku rozpoczniemy transport samochodów wykorzystując własne, dwupoziomowe wagony – mówi Gerald Binz, Dyrektor Zarządzający CTL Car Transport Logistics. Realizując program budowy nowych wagonów firma zamierza do końca 2012 roku zwiększyć posiadany tabor i osiągnąć poziom 1800 wagonów.

Duże inwestycje w planach

CTL jeszcze w tym roku przeznaczy znaczne sumy, inwestując w rozbudowę taboru – wagonów i lokomotyw. Nakłady na te inwestycje osiągną poziom dwucyfrowych sum liczonych w milionach euro. – Nasza oferta to kompleksowa logistyka realizowana przez jeden koncern – mówi Jarosław Pawluk. – Dlatego od początku stawiamy na inwestycje we własny sprzęt i infrastrukturę kolejową – dodaje.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!