Nagroda dla Renault Trucks za badania w dziedzinie bezpieczeństwa

25 czerwca 2007, 0:00

Z okazji 20. międzynarodowej konferencji na temat zwiększonego bezpieczeństwa pojazdów, która odbyła się w Lyonie od 18. do 21. czerwca 2007, Bernard Favre, dyrektor Działu Badań w Renault Trucks, otrzymał „nagrodę rządu amerykańskiego za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie inżynierii pojazdowej.”

Organizowane co dwa lata konferencje nt. zwiększonego bezpieczeństwa pojazdów gromadzą naukowców, przemysłowców i decydentów z całego świata, stwarzając okazję do wymiany wiedzy na temat najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Cykl konferencji rozpoczęty pierwotnie jako inicjatywa ONZ, obecnie odbywa się pod patronatem amerykańskiego departamentu transportu z udziałem rządów 14 krajów i 2 organizacji międzynarodowych.

Z okazji 20. edycji, współtworzonej przez francuski INRETS (Narodowy Instytut Badawczy ds. Transportu i Bezpieczeństwa) oraz amerykański NHTSA (Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Ruchu Autostradowego), nagrodzono badania prowadzone przez Renault Trucks: Bernard Favre, dyrektor Działu Badań, otrzymał „nagrodę rządu amerykańskiego za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie inżynierii pojazdowej.”

Badania Bernarda Favre, szczególnie na temat skutków kolizji czołowych między ciężarówkami a pojazdami osobowymi oraz użycia pasów bezpieczeństwa przez kierowców ciężarówek niewątpliwie przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa drogowego w Europie. Dowiedziona skuteczność nowo wprowadzonych przepisów w tej dziedzinie stanowi dowód dokonanego już postępu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!