Nowy serwis Procan Group

25 czerwca 2007, 0:00

Procan Transport, spółka należąca od grupy logistycznej Procan Group, w okresie wakacyjnym, wprowadza na rynek dla swoich aktualnych i potencjalnych klientów specjalną ofertę w zakresie transportu drogowego w relacjach pomiędzy Polską a Niemcami, Francją oraz krajami Benelux.

W ramach tej usługi firma gwarantuje klientom odbiór przesyłek drobnicowych w dniu otrzymania zlecenia z dostawą od 24 godzin do 36 godzin w zależności od regionu. Oferta obejmuje możliwość dostaw również w weekendy.
Serwis dotyczy przesyłek od 1 kartonu do 6 palet o maksymalnej wadze 1500 kg. Przesyłki są przewożone w systemie door to door, bez przeładunków w terminalu.
Przewozy dotyczą zarówno transportów z Polski do Niemiec, Francji oraz krajów Beneluxu, jak i transportów z tych krajów. Maksymalnych czas dostawy wynosi max 36 godzin od momentu odbioru towaru.

„Stworzenie nowej usługi jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania naszych krajowych i zagranicznych klientów z branż produkcyjnych” – mówi Dyrektor Handlowy Procan Transport Piotr Barwiński. Wzrastająca konkurencja w tym segmencie rynku skłoniła nas do poszukiwania nowych nieco tańszych rozwiązań, szczególnie tych klientów dla których transport surowców lub półproduktów zabiera znaczną część kosztu jednostkowego wytworzenia produktu. Standardowy serwis drobnicy terminalowej nie pełni tej roli z uwagi na długi transit-time, co w większość przypadków nie gwarantuje utrzymania ciągłości produkcji. W związku z tym zaproponowaliśmy naszym klientom coś pośredniego czyli transport na zasadzie tkz, drobnicy nie terminalowej z zagwarantowanym krótkim czasem dostawy, niewiele dłuższym od transportu dedykowanego.

W pierwszym etapie w marcu 2007 wprowadziliśmy taką usługę w relacjach między Polską a Republiką Czeską, Węgrami Słowacją, zarówno w eksporcie jak i relacjach importowych – dodaje Prezes Zarządu Procan Transport Paweł Jaremczuk. Kolejny etap to sprawdzenie jaką popularnością będzie cieszył się taki serwis wśród naszych klientów ściągających i wysyłających półprodukty i produkty z/do Niemiec, Francji i krajów Benelux. Liczymy na duże zainteresowanie tą usługą również wśród klientów z tych krajów.

Do tej pory naszą specjalizacją był transport przesyłek taborem dedykowanym o ładowności od 1,5T do 3,5 T w systemie just in time – dodaje Paweł Jaremczuk. W ramach nowej usługi będziemy gwarantowali klientom ten sam standard serwisu jak w przypadku dostaw just in time, czyli krótki czas reakcji na otrzymane zapytane, zindywidualizowany system raportowania na każdym etapie realizacji zlecenia oraz odbiory przesyłek w Polsce i Europie od 90 minut.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!