Nowość – postojowy klimatyzator dachowy

25 czerwca 2007, 0:00

Praca kierowcy nie należy do najłatwiejszych. Pełna koncentracja w każdych warunkach pogodowych. Dlatego, jeśli chodzi o czas odpoczynku, nie może być mowy o kompromisach.
CoolAir CA-800 stanowi takie bezkompromisowe rozwiązanie: postojowy system klimatyzacyjny.

Ponieważ chłodne powietrze opada, system montowany jest na dachu , co zapewnia dużą skuteczność działania podczas postoju, przy wyłączonym silniku. Klimatyzator zapewnia przyjemną temperaturę w kabinie kierowcy przez wiele godzin, zapobiega nagrzewaniu kabiny i obniża wilgotność powietrza. Takie warunki w kabinie zapewniają kierowcy doskonały relaks. Po solidnym odpoczynku, ze zregenerowaną zdolnością koncentracji, można kontynuować podróż.
Głównym zadaniem CoolAir CA-800 jest zapewnienie przyjemnej temperatury w kabinie kierowcy i utrzymanie jej na stałym poziomie przez wiele godzin, kiedy silnik pojazdu nie pracuje. System spełnia to zadanie, czerpiąc zasilanie z akumulatora pojazdu, ale nie eksploatując go w nadmiernym stopniu.
Jest to możliwe dzięki dobremu zarządzaniu energią: w trybie automatycznym, wydajność wentylatora jest odpowiednio kontrolowana, co umożliwia pracę systemu w trybie oszczędnym dla akumulatora. Ponadto, zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora zapewnia bezproblemowy start silnika w każdej sytuacji.
Kiedy stan naładowania akumulatora spadnie poniżej indywidualnie ustawionej wartości, system klimatyzacji zostanie automatycznie wyłączony. Klimatyzacja postojowa to nie wszystko co potrafi CA-800: system może pracować również w czasie jazdy, jako urządzenie wspomagające klimatyzator zintegrowany pod deską pojazdu.
Kolejnym atutem tego urządzenia jest minimalna konserwacja, jakiej ono wymaga. Hermetycznie zamknięty system nie wymaga napełniania czynnikiem chłodzącym, uzupełniania wody czy mycia zbiorników, co jest niezbędne w przypadku urządzeń upartych na schładzaczach wodnych.
Montaż tego klimatyzatora dachowego jest szybki i bezproblemowy. W ofercie znajdują się zestawy montażowe dostosowane do danego modelu pojazdu oraz dwa zestawy uniwersalne – dla pojazdów z istniejącym lukiem dachowym lub bez. Dzięki tym zestawom klimatyzator CA-800 może zostać zamontowany we wszelkich pojazdach użytkowych (m.in. także w starszych modelach ciężarówek).

Webasto Petemar Sp. z o.o.
tel. +22 732 732
www.webasto.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!