Wzrost dostaw Volvo Trucks

2 lipca 2007, 0:00

Największy wzrost wielkości dostaw Volvo Trucks odnotowano w Europie Wschodniej, gdzie dostawy w okresie styczeń – maj 2007, wzrosły o 83%, do poziomu 6 935 pojazdów (3 793). Silną tendencję wzrostową w segmencie ciężkich samochodów ciężarowych wykazuje rynek Ameryki Południowej – dostawy wzrosły tam o 30%. W Azji, włączając w to Bliski Wschód, również odnotowano silny popyt – dostawy samochodów ciężarowych zwiększyły się tam o 14%.

Łącznie, dostawy Volvo Trucks w okresie styczeń – maj 2007 zamknęły się na poziomie 38 799 szt. pojazdów, co oznacza spadek o 9% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Wielkość dostaw zwiększyła się na wszystkich rynkach, poza Ameryką Północną.
Obniżenie łącznej wielkości dostaw Volvo Trucks w dużej mierze utożsamiane jest z chwilowym spadkiem wielkości tych dostaw na rynku Ameryki Północnej, co z kolei, zgodnie z oczekiwaniami, jest skutkiem wprowadzenia w życie, z początkiem bieżącego roku, nowych regulacji prawnych w zakresie norm emisji spalin.W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku, dostawy Volvo Trucks w Ameryce Północnej obniżyły się o 60%.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!