Zmiany w sprzedaży zezwoleń

9 lipca 2007, 0:00

Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego informuje, iż wprowadzona zostaje zmiana w sprzedaży zezwoleń Białoruś ogólna oraz Rosja ogólna według poniższych kryteriów:
– Prawo do poboru zezwoleń mają przedsiębiorcy, którzy wykonali minimum 7/12 (proporcjonalnie do upływu roku np. 8/12 wykorzystania w miesiącu sierpniu itd.) limitu zezwoleń Rosja ogólne lub Białoruś ogólne.

– Dla przedsiębiorców posiadających do 5 pojazdów wydawane jest 1 zezwolenie i na każde kolejne 5 pojazdów 1 szt. zezwolenia ale w sumie nie więcej niż 3 szt. na przedsiębiorcę.
– Dla przedsiębiorców posiadających powyżej 30 pojazdów możliwy jest pobór do 7 szt. zezwoleń.
– Pobór kolejnych zezwoleń możliwy będzie po zwrocie prawidłowo wykorzystanych wszystkich zezwoleń pobranych w ramach dodatkowych limitów.

Liczba zezwoleń przeznaczonych do wydania w trybie dodatkowych limitów w danym miesiącu jest ograniczona do 1/12 puli rocznej, przeznaczonej do wydania w ramach dodatkowego limitu.

Ponadto biuro informuje, że wnioski o naliczanie dodatkowych limitów zezwoleń Rosja ogólne i Białoruś ogólne nie będą rozpatrywane przez komisję.

Ilość wydzielonych zezwoleń z puli dodatkowych limitów jest ograniczona i sprzedaż w każdej chwili może być wstrzymana.

Pula zezwoleń przeznaczona dla stowarzyszeń zostanie przekazana zgodnie z zasadami, proporcjonalnie do limitów zezwoleń podstawowych i dodatkowych.

Informacja BOTM 32/2007

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!