Szwedzi triumfują

9 lipca 2007, 0:00

Pochodzący ze Szwecji zespół o nazwie Skywalker został uhonorowany tytułem Mistrzów Świata podczas zorganizowanego przez Volvo, pod nazwą VISTA 2007, światowego konkursu dla personelu punktów serwisowych samochodów ciężarowych i autobusów.

Finał konkursu odbył się w dniu 26 czerwca w Geteborgu. W tym roku wydarzenie to przybrało formę Mistrzostw Świata. Łącznie, ponad 3200 zespołów, w skład których weszło 12 000 uczestników, wzięło udział w szkoleniu i rundach kwalifikacyjnych zawodów VISTA 2007.
W bieżącym roku zawody te obchodzą swoje 30-te urodziny pod nazwą VISTA i jednocześnie mija 50 lat od czasu, kiedy Volvo zorganizowało je po raz pierwszy.

VISTA 2007 rozpoczęła się w październiku 2006 roku, kiedy miała miejsce pierwsza z trzech rund teoretycznych. W rundzie tej, 3245 zespołów, liczących łącznie prawie 12000 zawodników, przystąpiło w 1010 punktach serwisowych, zlokalizowanych na terenie 68 krajów, do rozwiązywania zadań związanych z obsługą serwisową samochodów ciężarowych i autobusów.
Wszystkie te zespoły konkurowały ze sobą również w dwóch kolejnych rundach teoretycznych, w następstwie których wyłoniono 160 zespołów, które przeszły do regionalnych półfinałów. Półfinały te obejmowały zarówno zadania teoretyczne, jak i praktyczne i odbyły się w okresie marzec – kwiecień br., w ośmiu miastach, zlokalizowanych w pięciu stronach świata. To z kolei doprowadziło do wyłonienia 28 zespołów, pochodzących z 24 krajów – absolutnej śmietanki światowej sieci serwisowej Volvo, która podjęła walkę o tytuł Mistrza Świata.

Na terenie Centrum Szkoleniowego Volvo Trucks w Geteborgu, 28 finalistów spędziło cały dzień przechodząc 14 trudnych testów praktycznych. Konkurencja była ostra, a różnica wyników dzieląca zespoły niemiecki i duński, które zajęły miejsca drugie i trzecie odpowiednio, była minimalna. Pochodzący ze Szwecji zespół o nazwie Skywalker zdobył główną nagrodę.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!