DAF Trucks Polska Master Truck

30 lipca 2007, 0:00

Firma DAF Trucks Polska już po raz trzeci była głównym sponsorem Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck, który odbył się 21 i 22 lipca w Opolu. W tegorocznym zlocie uczestniczyło ok. 100 pojazdów z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii i Szwecji.

DAF Trucks Polska nagrodziła w tym roku samochody marki DAF, które uczestniczyły w zlocie w trzech kategoriach. Najładniejszym samochodem został DAF FT XF95, należący do firmy Przybylak z Makowa Podhalańskiego.
Wyróżniony został również samochód DAF FA 75 Ati z największym przebiegiem 1 600 000 kilometrów, którego właścicielem jest Pan Zbigniew Jeży.
Nagrodę zdobył także najstarszy samochód DAF uczestniczący w zlocie, ponad dwudziestoletni DAF 3300 należący do firmy Białek Transport.

Obecni na zlocie miłośnicy ciężarówek mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach, jak np. przeciąganie liny z uwiązanym na jej środku ciągnikiem DAF XF105, jazda na precyzję dla pań specjalnym, 4-osiowym podwoziem DAF CF85, czy próba zbicia reflektora DAF. Pomimo wysiłków kilkudziesięciu uczestników nikomu ta sztuka się nie udała.

DAF Trucks Polska pokazała siedem pojazdów. Były wśród nich ciągniki serii CF oraz XF, włącznie z FT XF105 z kabiną Super Space Cab. Największe zainteresowanie wzbudziło podwozie 6×2 FAR XF105 prezentowane obok namiotu firmowego.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!