MAD DA 9000 – przyrząd do regeneracji tarcz hamulcowych dla ciężarówek i autobusów

6 sierpnia 2007, 0:00

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym mają sprawne hamulce. Jednak stosunkowo nieliczni wiedzą, że oscylujące („bijące”) tarcze hamulcowe o nierównej powierzchni wydłużają drogę hamowania o około 20 %.

S&K Service, będąca przedstawicielem holenderskiej firmy MAD Holding BV wprowadziła do sprzedaży zestaw DA9000 służący do regeneracji (przetaczania) tarcz hamulcowych w samochodach ciężarowych, ciągnikach siodłowych i autobusach bez konieczności ich demontowania.
Zestaw DA-9000 składa się z jednostki napędowej DU-9000 i zasadniczego przyrządu do regeneracji tarcz DL-9000. Przeznaczony jest do obróbki tarcz o max. grubości 56 mm, przetaczanie odbywa się z prędkością obrotową 70 obr. / min. przy automatycznym przesuwie z prędkością 8,5 mm / min., a nóż ustawić można z dokładnością 0,1 mm. Wysokość robocza jednostki napędowej ustawialna jest w granicach 480 – 670 mm.
Doskonała jest dokładność robocza: wibracja tarczy < 0,0005 mm; odchyłka grubości < 0,0005 mm; chropowatość < 1 µm Ra.

Zestaw przystosowany jest do obsługi wszystkich znanych marek aktualnie poruszających się po polskich drogach samochodów. W komplecie z przyrządem dostarczany jest zestaw specjalnych łączników do montażu przyrządu na jarzmie hamulca, elementy sprzęgające jednostkę napędową z tarczą i lista montażowa określająca sposób połączenia przyrządu w odniesieniu do marki i modelu samochodu.

www.skservice.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!