DAF promuje recykling

13 sierpnia 2007, 0:00

Aby ułatwić i zachęcić do przerobu wtórnego części plastikowych, firma DAF Trucks opracowała instrukcje dotyczące recyklingu dla nowych serii LF i CF, jak również serii XF. Instrukcje te można znaleźć na stronie internetowej www.daf.com . 

Ponad 80% nowoczesnej ciężarówki DAF oraz ponad 90% jej części metalowych może zostać poddanych wtórnemu przerobowi. Jeśli chodzi o części plastikowe, do recyklingu nadaje się około 80%. W celu powtórnego wykorzystania części, trzeba najpierw określić, z jakiego materiału każda z nich jest wykonana. Z tego względu DAF opatruje kodem wszystkie plastikowe części do ciężarówek. Dealerzy i pracownicy zakładów utylizacyjnych mogą wykorzystać te kody do segregowania plastikowych odpadów celem ich ponownego wykorzystania.

Wskazówki na temat recyklingu
Aby dodatkowo ułatwić sortowanie części plastikowych, DAF opracował przewodniki na temat recyklingu dla nowych serii LF, CF i XF105, w których wszystkie części plastikowe oznaczono kolorowym kodem odpowiadającym rodzajowi materiału. Podobnie jak dotychczasowe przewodniki dla modeli z 1997 roku, można je pobrać ze strony internetowej www.daf.com .

Firma DAF Trucks N.V. od 1970 roku prowadzi aktywne działania w zakresie recyklingu i ponownego wykorzystania części. W serwisie remontowym w Eindhoven, co roku naprawia się i przeznacza do ponownego wykorzystania około 85 tys. części. Są wśród nich silniki, skrzynie biegów, dyferencjały, alternatory, stacyjki, jak również elementy układów paliwowych i ciśnienia powietrza.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!