Apreo Logistics umacnia współpracę z przewoźnikami

27 sierpnia 2007, 0:00

Apreo Logistics – spedytor i dostawca usług logistycznych na terenie Polski i Europy – w ramach podnoszenia standardów współpracy udostępnił przewoźnikom system SWIP, służący do zarządzania zleceniami transportowymi i flotą. Zgodnie z przyjętą strategią Apreo Logistics wprowadził także dla swoich kooperantów, zindywidualizowany system rozliczeń, umożliwiający wybór warunków i terminów płatności. Firma buduje tzw. „Grupę zakupową” – gwarantującą zakontraktowanym przewoźnikom rabaty na dostęp do niezbędnych w działalności transportowej produktów oraz zakup usług logistycznych.

Apreo Logistics oferuje nowoczesne rozwiązania techniczne, polegające na ujednoliceniu standardów obsługi optymalizujących koszty przewozów. W celu usprawnienia współpracy, Apreo Logistics przejmuje zadania przewoźników w zakresie prowadzenia administracji oraz udostępnia im System Wspomagania i Planowania Pojazdów SWIP. Oprogramowanie zawierające moduły elektronicznego obiegu dokumentów (ESOD) i CRM w pełni kontrolują zarządzanie procesami operacyjnymi. System służy m.in. do zarządzania zleceniami transportowymi i flotą, zapewnia dwustronną komunikację z kierowcami i podwykonawcami oraz umożliwia monitoring pojazdów, co znacznie usprawnia kontrolę nad całym procesem logistycznym.
Apreo Logistics przedłuża do końca września 2007 roku ofertę szybkich płatności, realizowanych w ciągu 21 dni. Firmy przewozowe, które zdecydują się na podpisanie ze spółką umowy o stałej współpracy, będą mogły korzystać z tej oferty do końca 2007 roku. Spółka wdraża również inne korzystne dla przewoźników warianty rozliczeń, umożliwiające realizację płatności nawet w ciągu 3 dni. Ponadto, Apreo Logistics buduje tzw. „Grupę zakupową”, aby umożliwić przewoźnikom redukcję kosztów prowadzonej przez nich działalności. W skład „Grupy zakupowej” mogą wejść współpracujący z firmą producenci, usługodawcy i dystrybutorzy obsługujący branżę transportową. W ten sposób Apreo Logistics zapewni im dostęp do atrakcyjnych, niedostępnych indywidualnie stawek rabatowych przy nabywaniu paliw, ubezpieczeń, telekomunikacji, samochodów czy serwisu. Oferta skierowana będzie w szczególności do zakontraktowanych i sprawdzonych firm przewozowych oraz przedsiębiorstw świadczących usługi na wysokim poziomie, zamierzających podjąć współpracę z Apreo Logistics. W ramach przyjętej strategii, mającej m.in. na celu kontynuowanie współpracy z długoletnimi i sprawdzonymi partnerami, Apreo Logistics zaoferuje również swoim kontrahentom programy szkoleń dla kierowców, umowy przedwstępne oraz stałe kontrakty, będące gwarancją dla instytucji finansujących zakup taboru.

1 czerwca 2007 roku Apreo Logistics SA przejęła od Vos Logistics Polska Sp. z o.o. całą działalność spedycyjną. Firma kontynuuje tradycję Euroad i Vos oferując pełen zakres usług przewozowych na terenie kraju i Europy. Spółka dysponuje flotą ponad 500 samochodów kontraktowych o objętości do 120 m3 i ładowności do 24 ton. Specjalizuje się głównie w organizacji procesów logistycznych i przewozów całopojazdowych wielkopojemnych oraz świadczy usługi wspomagające, takie jak magazynowanie i obsługa celna.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!