Ryzykowne spotkanie

31 sierpnia 2007, 0:00

W dniach 23-24 sierpnia 2007r. na Uniwersytecie Technicznym w Lappeenranta (w Finlandii) odbyło się spotkanie międzynarodowej sieci badawczej z zakresu zarządzania ryzykiem w łańcuchach dostaw (The International Supply Chain Risk Management Network). Wyższą Szkołę Logistyki reprezentował dr inż. Wojciech Machowiak.

Seminarium poświęcone było najnowszym badaniom w zarządzaniu ryzykiem w łańcuchach dostaw. Spotkania ISCRIM gromadzą grono specjalistów z tej dziedziny i są organizowane corocznie w celu wymiany doświadczeń i omówienia problemów badawczych.

Zarządzanie ryzykiem jako dziedzina istnieje od kilkudziesięciu lat. Współcześnie ryzyko w działalności gospodarczej znacznie wykracza poza sferę ubezpieczeń i finansów. Coraz więcej jest niefinansowych mierników działalności przedsiębiorstwa. Zagrożony jest niemal każdy proces realizowany w przedsiębiorstwie, a także wizerunek firmy, pozycja na rynku, itd. Z tego powodu problem zarządzania ryzykiem nabiera coraz większego znaczenia. Coraz więcej firm, instytucji i jednostek badawczych pracuje nad doskonaleniem tego elementu strategii widząc w nim szansę na zwiększenie bezpieczeństwa biznesu, a także na poprawę jego konkurencyjności.

Dr inż. Wojciech Machowiak inicjuje spotkania także polskich fachowców od zarządzania ryzykiem. W maju tego roku w Wyższej Szkole Logistyki odbyło się spotkanie wykładowców „Zarządzania ryzykiem” i managerów ryzyka. Celem seminarium była odpowiedź na pytanie: jaka oferta jest potrzebna, żeby w polskich przedsiębiorstwach można było podjąć tę tematykę i profesjonalnie ją realizować. Podstawą, co do której uczestnicy spotkania nie mieli wątpliwości, jest konieczność podnoszenia świadomości podejmowanego ryzyka w przedsiębiorstwach.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!