Solarisy wracają na ulice Bratysławy

7 września 2007, 0:00

21 Solarisów Urbino na sprężony gaz ziemny wraca na ulice Bratysławy – to informacja przekazana przez Zarząd miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bratysławie podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 29 sierpnia.

Przypomnijmy, że w dniu 26 maja 2007 w Bratysławie, w komorze silnika autobusu Solaris Urbino na gaz ziemny, doszło do pożaru. Po tym zdarzeniu wspólnie z przewoźnikiem z Bratysławy Zarząd firmy Solaris podjął decyzję o wycofaniu z ruchu pozostałych 21 autobusów, do czasu dokładnego przebadania pojazdów.
Równolegle z działaniami firmy badającej sprawność autobusów, prowadzone były przez słowacką policję czynności wyjaśniające w sprawie ustalenia przyczyn pożaru jednego autobusu. Ostatecznie badania policji nie doprowadziły jednak do ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia.
Wszystkie autobusy zostały szczegółowo zbadane przez niezależnych rzeczoznawców z firmy Slovdekra (słowackie przedstawicielstwo niemieckiej firmy certyfikacyjnej Dekra). Badanie wykazało całkowite bezpieczeństwo eksploatacji autobusów. Dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa MPK Bratysława poprosiło producenta autobusów o dodatkowy montaż urządzeń samogaszących, co zostało wykonane.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!