Symulator do szkoleń kierowców

7 września 2007, 0:00

Symulator pomaga kierowcom samochodów ciężarowych w Europie zwiększyć swoje umiejętności na drodze.

Z pomocą zaawansowanego symulatora samochodu ciężarowego, który objedzie Europę, Volvo Trucks zamierza zaprezentować metodę wsparcia kierowców w nabywaniu umiejętności bezpiecznej i wydajnej jazdy, jednocześnie mając na uwadze kwestie związane z troską o środowisko naturalne.
„Poprzez tego typu szkolenie chcielibyśmy także podnieść status kierowców samochodów ciężarowych, którzy naszym zdaniem, powinni być traktowani tak jak piloci samolotów” – mówi An Paepen, menedżer projektu w firmie Volvo Trucks.

W ramach współpracy przy projekcie symulatora (Thales), Volvo będzie uczestniczyć jesienią 2007 w objazdowej prezentacji szkoleniowej po Europie. Akcja ta pozwoli m.in. na podkreślenie zalet stosowania symulatorów jazdy jako istotnego narzędzia do zastosowania podczas szkoleń kierowców. Prezentacja ta jest również reakcją na znowelizowane zapisy dyrektyw Unii Europejskiej, wymagające, by kierowcy ciężkich pojazdów odbywali, raz na pięć lat, zaawansowane szkolenie, obejmujące minimum 35 godzin. Kurs szkoleniowy Volvo Trucks ma na celu pomoc klientom firmy w spełnieniu wymagań nakładanych przez UE, a jednocześnie przedstawienie metod wpływających na usprawnienie transportu i zmniejszenie jego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Zaawansowany symulator jazdy
Firmy Volvo i Thales połączyły swoje działania w celu opracowania zaawansowanego symulatora samochodu ciężarowego, stanowiącego uzupełnienie pakietów szkoleniowych. Symulator umożliwia szybkie i rzeczywiste odtworzenie wielu różnych sytuacji, które mogą zdarzyć się na drodze. Skorzystano z danych pochodzących z samochodów ciężarowych Volvo, aby opracować sposób zachowania się symulowanego samochodu ciężarowego. Podczas sesji szkoleniowej zachowanie i reakcje kierowcy są oceniane w czasie rzeczywistym. Wyniki są wyświetlane na ekranie, natomiast instruktor może natychmiast przekazać swoją opinię i skomentować działanie kierowcy.

Wiedza o produkcie, Bezpieczeństwo oraz Efektywność
Kurs składa się z trzech pakietów szkoleniowych, obejmujących następujące tematy: Wiedza praktyczna dotycząca produktu, Bezpieczeństwo oraz Efektywność. Każdy pakiet zawiera części teoretyczną i praktyczną. Pakiet związany z Wiedzą praktyczną dotyczącą produktu jest podstawowym kursem ogólnym, mającym na celu przekazanie informacji o samochodach ciężarowych marki Volvo. Pakiet Bezpieczeństwo obejmuje techniki bezpiecznej jazdy i przeszkolenie z zakresu bezpiecznego rozmieszczania ładunku. Kurs może również obejmować jazdę w warunkach poślizgu. Pakiet Efektywność składa się z dwóch części. W pierwszej położono nacisk na efektywną dystrybucję towarów oraz metody prowadzenia pojazdu w warunkach intensywnego natężenia ruchu. W drugiej skupiono się na nauce oszczędnego zużycia paliwa podczas dystrybucji towarów i transportu długodystansowego. Obie części mogą być uzupełnione sesjami praktycznymi.

Dwumiesięczne tournée po Europie
Podczas tournée po całej Europie, które rozpoczęło się 1 września 2007 i mającego zakończyć się w połowie października, przedstawiciele firm Volvo Trucks i Thales odwiedzą 10 państw.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.23.10.*, 13 marca 2009, 0:00 0 0

dgtyuguyt

Odpowiedz

62.93.41.*, 20 czerwca 2012, 9:47 0 0

Ściągnąłbym :)

Odpowiedz