Szkoła Jazdy Scania

17 września 2007, 0:00

Kierowca jest najważniejszy. Od jego umiejętności zależy jakość przewozów i bezpieczeństwo na drodze. To kierowca ma decydujący wpływ na wielkość zużycia paliwa a technika jego jazdy, obsługa pojazdu znacząco wpływają na żywotność podzespołów jezdnych i układu napędowego. Praktyka pokazuje, że różnice w zużyciu samego paliwa przez tę samą ciężarówkę na tym samym odcinku mogą dochodzić nawet do 20%, w zależności od tego kto siedzi za kierownicą. W 2006 roku Scania przeszkoliła 700 kierowców. Firma zaprasza do podnoszenia kwalifikacji, bez względu na to, jakiej marki ciężarówką kierowca jeździ na co dzień.

Kierowco,
Jeżeli chcesz jeszcze podnieść swoje profesjonalne umiejętności, masz prawo jazdy kategorii C+E i świadectwo kwalifikacji, zgłoś się do „Szkoły Jazdy Scania”.

Zgłoszenia należy kierować do Instruktorów Szkoły
tel. +48 602 721 364,
+48 602 317 118, lub
+48 (22) 35-60-152,

Zajęcia trwają 1 dzień (8.30-16.00) i odbywają się w sześcioosobowych grupach. Obejmują dwie jazdy testowe oraz wykłady z teorii na temat technik oszczędzania paliwa i podzespołów pojazdu podczas jazdy, obsługi codziennej i wykorzystania systemów pojazdu zgodnie z rekomendacją Scania. Podczas jazd testowych będą rejestrowane najważniejsze parametry pracy pojazdu, aby móc później omówić nie tylko wielkość zużycia paliwa, ale i styl jazdy kierowcy, czyli np. wykorzystanie przez niego mocy silnika, hamulca silnikowego, Retardera, tempomatu itp.

Pojazdy szkoleniowe to ciągniki siodłowe Scania R420LA4x2HNA z silnikami spełniającymi wymagania norm Euro 4 i Euro 5 z kabinami CR19 Highline i naczepami Schwarzmüller i Koegel z ładunkiem. Koszt kursu wynosi 400 zł netto.

Ogólne Warunki Szkolenia (OWS), formularz zgłoszenia uczestnictwa oraz program szkolenia znaleźć można na stronie www.scania.pl.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!