Olimpiada Techniczna DAFa rozstrzygnięta – sprawdź kto został Mechanikiem Roku

15 lutego 2016, 14:15

W kopalni soli w Wieliczce odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród finalistom III Olimpiady Technicznej DAF.

Untitled-1sd

Najlepszym Mechanikiem DAF 2016 roku został po raz drugi z rzędu Paweł Parzer z firmy Wanicki, autoryzowanego dealera DAF w Mogilanach. Zwycięzca po raz kolejny wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki oraz narzędzi specjalnych i systemów DAF oraz wiedzy ogólnej o marce DAF. W nagrodę otrzymał komputer Apple MacBook Pro.

Untitled-1sds

Olimpiada składała się z trzech etapów rozgrywanych w 2015 roku. Podobnie jak w poprzednich latach w olimpiadzie mogli wziąć udział mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziomów wyszkolenia Basic. Do zawodów rozegranych w ciągu 2015 roku przystąpiła rekordowa liczba mechaników, aż 144, z wszystkich oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 4 najlepszych.

Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu 3 internetowych testów sprawdzających wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF. W etapie tym wyłonionych zostało 41 mechaników, którzy uzyskali najwięcej punktów.

Untitled-1s

Etap drugi obejmował zadania serwisowe. 41 uczestników zostało zaproszonych do 4 różnych lokalizacji w jednym terminie. Każdy z uczestników wykonywał test obejmujący zagadnienia związane z teorią, diagnostyką i naprawą pojazdów. W tym etapie wyłonionych zostało 4 finalistów, którzy walczyli o pierwsze miejsce podczas grudniowych zmagań w finale, wykonując na czas określone praktyczne zadania z wziętych z „życia serwisowego” przypadków napraw.

Untitled-1sdss

W finale Paweł Parzer pokonał następujących zawodników:

– Tomasz Fibig, ESA Trucks Polska o/Komorniki – 2. miejsce
– Wojciech Karolik, DBK o/Białystok – 3. miejsce
– Daniel Wybieracki, ESA Trucks Polska o/Iłowa – 4. miejsce

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!