AUTOS – Szybka i niezawodna realizacja dostaw dzięki technologii IT (przygotowała firma HP Integrity)

10 grudnia 2007, 0:00

AUTOS jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Polsce. Priorytetem dla firmy dystrybucyjnej jest szybka i niezawodna realizacja dostaw, dlatego wybrała rozwiązania PB SAFO na platformie HP Integrity.

Firma AUTOS z Solca Kujawskiego powstała w 1991 roku. Dziś jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Polsce, zatrudniającym ponad 300 osób. Na sieć sprzedaży AUTOS składa się magazyn centralny oraz 46 filii. AUTOS to również koncesjoner Renault Trucks, zajmujący się sprzedażą nowych i używanych pojazdów ciężarowych oraz oryginalnych części zamiennych. Firma prowadzi także sieć własnych warsztatów, w których naprawiane są pojazdy ciężarowe różnych marek.

„Zależy nam, aby we wszystkich naszych oddziałach klienci spotykali się z profesjonalną obsługą oraz szybką realizacją zamówień indywidualnych. – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos – Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych klientów długie oczekiwanie na dostawę części zamiennych oznacza przestój w pracy ciężarówki, co przekłada się na konkretne straty finansowe.”

Tak rozbudowana sieć sprzedaży wymusza dynamiczne zarządzanie powierzchnią magazynową, planowaniem dostaw, maksymalnie efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów, sterowanie procesem wydań oraz precyzyjne zarządzanie magazynem w oparciu o aktualne i spójne dane. Jest to możliwe tylko w oparciu o zintegrowany system wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem, zapewniający odpowiednią wydajność i bezpieczeństwo przebiegu procesów biznesowych.

„Przed wdrożeniem zintegrowanego systemu informatycznego, korzystaliśmy z oprogramowania tworzonego, można powiedzieć, chałupniczo. Choć dziś trudno w to uwierzyć, kilka lat temu każdy oddział miał osobną aplikację, a wymiana i aktualizacja danych o zamówieniach odbywała się za pomocą… dyskietek.” – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Aby usprawnić i w pełni zautomatyzować procesy dystrybucji, PW Autos wybrało system ERP firmy PB SAFO, który zarządza sprzedażą w centrali i 46 filiach firmy. Rozwiązanie działa na platformie HP Integrity.

„Bardzo dynamicznie rozbudowujemy naszą sieć sprzedaży, dlatego poszukiwaliśmy rozwiązania, które może szybko rosnąć wraz z naszą firmą. Rozwiązanie PB SAFO na serwerach HP Integrity, dzięki swojej skalowalności, doskonale dopasowuje się do szybko zmieniających się potrzeb naszej firmy. Asseco Business Solutions Pion Biznesowy SAFO należy do wiodących dostawców aplikacji dla centrów logistycznych i magazynów wysokiego składowania. Firma wcześniej wdrożyła podobny system w innej dużej firmie z branży motoryzacyjnej, dlatego zdecydowaliśmy się na wybór sprawdzonego dostawcy, rozumiejącego potrzeby naszego biznesu.” – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

System safo.biz.auto jest nowoczesnym i kompletnym rozwiązaniem informatycznym dedykowanym branży motoryzacyjnej. Klienci mają stały i szybki dostęp do aktualizowanej na bieżąco bazy danych o asortymencie oraz możliwość samodzielnego skonfigurowania zamówienia przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu zamówienie realizowane jest w ciągu jednego dnia.
Aplikacja Safo.mag usprawnia i optymalizuje prowadzenie gospodarki magazynowej, dostarczając szczegółowej i aktualnej informacji. Technologie z wykorzystaniem terminali radiowych umożliwiają łatwą identyfikację każdego produktu, pozwalają na szybszą inwentaryzację, ograniczają obieg papierowych dokumentów i w efekcie wpływają na ograniczenie kosztów. Pracownicy dzięki terminalom radiowym działającym w trybie on-line, mają swobodę działania oraz stały, bezpośredni kontakt z systemem magazynowym.
„Priorytetem dla firmy dystrybucyjnej jest szybka i niezawodna realizacja dostaw, dlatego tak ważny był dla nas wybór rozwiązania informatycznego, dającego gwarancję odpowiedniej wydajności oraz bezpieczeństwa i najwyższego poziomu dostępności. – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos – Istotna była dla nas również rekomendacja ze strony firmy PB SAFO, potwierdzająca, że wybrana platforma sprzętowa będzie w pełni kompatybilna z wdrożonym oprogramowaniem.”

Aby zapewnić wymaganą wydajność i maksymalną dostępność systemu informatycznego, PB SAFO zdecydowało się na wdrożenie w AUTOS klastra niezawodnościowego, składającego sie z dwóch serwerów HP Integrity rx4640, pracujących pod kontrolą aplikacji HP ServiceGuard.
Dystrybucja towaru do odbiorców detalicznych i hurtowych odbywa się z magazynu centralnego oraz z każdej z 46 filii. Bezpośredni wpływ na miejsce dokonywania zakupów mają sami klienci. Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu ERP firmy PB SAFO na platformie HP Integrity, AUTOS może zagwarantować odbiorcom dostępność wszystkich podstawowych części praktycznie od ręki, a czas dostawy pozostałych skrócić do mniej niż doby.

Jednocześnie, dzięki bezpośredniemu dostępowi do dobrze zaopatrzonego magazynu, czas naprawy uległ znacznemu skróceniu, co ma ogromny wpływ na jakość obsługi klienta – każda godzina przestoju ciężarówki oznacza bowiem dla przewoźnika konkretne straty finansowe.
„Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu klasy ERP firmy PB SAFO na platformie HP Integrity, mamy pełną kontrolę nad działalnością firmy i obrotami z poszczególnymi klientami. Widzimy na bieżąco stan realizacji zamówień i zapasów magazynowych w naszych filiach. Pozwala to na sprawną obsługę magazynów o bardzo dużej ilości detali oraz na zdecydowane przyśpieszenie realizacji zamówień, a co za tym idzie szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku i zdobycie znaczącej przewagi konkurencyjnej.” – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Więcej informacji na temat technologii HP Integrity na: www.integrity.com.pl  

Zobacz także:
www.assecobs.pl/safo  
www.autos.com.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!