Elokon Logistics – nowy gracz na rynku

2 marca 2008, 0:00

Obecny od wielu lat w branży logistyczno-magazynowej Elokon Polska Sp. z o.o. poinformował o zmianach organizacyjnych. W miejsce działającego dotychczas działu logistyki firmy, wyspecjalizowanego w doradztwie, audytach i projektach logistycznych, utworzono Spółkę z o.o. Elokon Logistics. Zmiana ta ma na celu wzmocnienie pozycji Elokon na rynku usług logistycznych oraz zdynamizowanie jej rozwoju.

Nowa spółka specjalizować się będzie w realizacji projektów, analiz oraz audytów logistycznych. Istotną częścią działalności firmy będzie też prowadzenie doradztwa w zakresie inwestycji w infrastrukturę logistyczną oraz usprawniania systemów logistycznych. Doradztwo logistyczne obejmie obszary logistyki przedsiębiorstwa takie jak:

– magazynowanie (dla produkcji oraz dystrybucji),
– łańcuchy dostaw,
– transport wewnętrzny,
– obieg informacji w przedsiębiorstwie,
– procesy logistyczne.

Nowo utworzoną spółkę Elokon Logistics włączono do Grupy Elokon. Dotychczas w skład tej struktury wchodziły firmy Elokon Sicherheitstechnik oraz Elokon Polska, specjalizujące się w nowoczesnych technikach BHP dla przemysłu, transportu wewnętrznego oraz magazynowania. Włączenie Elokon Logistics do Grupy pozwoli na swobodny przepływ wiedzy i doświadczeń między trzema firmami. Nie bez znaczenia będzie też możliwość kontynuacji praktyki polegającej na budowie interdyscyplinarnych zespołów specjalistów w celu efektywnej realizacji kompleksowych projektów i audytów logistycznych.

Równocześnie firma Elokon Logistics nawiązała ścisłą współpracę z Zakładem Logistyki i Systemów Transportowych Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Współpraca z takimi specjalistami jak Prof. nzw. dr hab. inż. Marianna Jacyna czy Dr inż. Janusz Fijałkowski obejmować będzie wspólną realizację projektów, organizację seminariów i szkoleń jak też prowadzenie badań naukowych. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!