Nowość w best products

3 marca 2008, 0:00

Firma best products jako autoryzowany dystrybutor urządzeń marki Hofmann wprowadza do oferty nową montażownicę ciężarową tej marki – Monty5800.

Produkt pozwala na pracę z szerokim zakresem średnic felg (4-58”) bez konieczności stosowania specjalnych akcesoriów. Maszyna obsługuje koła o średnicy do 2,5 metra, szerokości 1,5 metra i ciężarze nie przekraczającym 2000 kg. Montażownica charakteryzuje się dużą siłą odparzania opony (3,8 tony) przy jednoczesnym zachowaniu dużej szybkości pracy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów wózków. Wózek dolny napędzany hydraulicznie ma za zadanie dostarczyć niezbędną siłę odparzania, podczas gdy wózek górny o konstrukcji mechanicznej charakteryzuje się dużą szybkością. Dodatkowym atutem jest specjalna konstrukcja szczęk pozwalająca na uchwycenie rantu felgi o grubości nawet 40 mm oraz możliwość obniżenia osi szczęk aż do 350 mm względem wózka. Ta ostatnia cecha jest niezwykle przydatna podczas pracy z oponami bezdętkowymi. Maszyna posiada również szereg udogodnień konstrukcyjnych takich jak niezależna kontrola rotacji i pozycji narzędzia, możliwość trzech ustawień kąta pracy narzędzia. Cała konstrukcja została zaprojektowana z myślą o długiej żywotności urządzenia.

Montażownica Monty5800 istnieje w trzech wersjach: B, WL i BA. Wersja B (Basic) to najprostsza propozycja, w przypadku której komunikacja pomiędzy jednostką sterującą a częścią roboczą maszyny odbywa się przewodowo. Dla bardziej wymagających przygotowano wersję o oznaczeniu WL. Komunikacja w standardzie bluetooth pozwala na swobodę poruszania się wokół maszyny podczas jej obsługi. W razie niespodziewanego wyczerpania akumulatora jednostki sterującej możliwe jest zastosowanie tradycyjnego połączenia kablowego.
Dodatkowo, maszyna w wersji bezprzewodowej automatycznie zmienia stronę koła. Przełożenie narzędzia odbywa się przy pomocy jednego ruchu ręki. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na stanowisku, maszyna wyłącza się samoczynnie po wybranym przez użytkownika czasie postoju. Trzecia wersja montażownicy Monty5800 posiada oznaczenie BA. W przypadku tego modelu sterowanie odbywa się przy pomocy ruchomego ramienia. Zaletą tego rozwiązania jest wygodna i ergonomiczna obsługa, jednocześnie nie pozwalająca na brak koncentracji i uwagi. W przeciwieństwie do modeli B i WL które są dostępne w ofercie best products od początku lutego 2008, wersja BA będzie wprowadzona na rynek dopiero w ostatnich dniach marca.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!