Powalczy o nagrody

3 marca 2008, 0:00

Tematyka filmowa bardzo często pojawia się na tuningowanych ciężarówkach. Jako pierwsi dotarliśmy do świeżutkiego DAF-a XF 105 zainspirowanego filmem „Trzystu” o obronie antycznej Sparty przed perską armią Kserksesa.

Jarek Repiński z Kościerzyny, to postać, która jeszcze nie zaistniała w kręgu polskich miłośników tuningu w Polsce, ale ma duże szanse, by „namieszać” na tegorocznych zlotach truckerskich swoim pierwszym samochodem – DAF-em XF 105. Choć może należy powiedzieć, pierwszym kompleksowo przebudowanym ciągnikiem siodłowym, gdyż przygoda Jarka z tuningiem trwa już dobrych parę lat.
– Zaczęło się od drobnych modyfikacji, po których przyszedł czas na malowane airbrushem motywy na kabinie. Ale wiadomo, że tuning jest zaraźliwy i chcesz coraz więcej, śmieje się Jarek. W tej chwili mamy 4 pomalowane ciężarówki i plany na więcej.
Flota firmy Repiński Transport składa się z 30 zestawów. Wśród ciągników siodłowych króluje niepodzielnie DAF. Firma Jarka wyspecjalizowała się w transporcie kruszywa, więc zdecydowana większość naczep to naczepy samowyładowcze, cementowozy, ale również HDS-y. Mimo że firma Transport Repiński jest częścią Zakładu Ogólnobudowlanego Stanisław Repiński, który prowadzi ojciec Jarka, to tylko niewielka część transportu wykorzystywana jest na potrzeby własne, a większość zestawów porusza się w transporcie krajowym.

TRAILER Magazine nr 3/2008

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!