Rozstrzygnięcie konkursu NISSENS

13 czerwca 2016, 23:59

Dziękujemy za udział w konkursie, w którym nagrody ufundowała firma NISSENS. Przedstawiamy nazwiska zwycięzców i poprawne odpowiedzi na pytania.

nissens-on-page1. W kwietniu br. Nissens wdrożył do sprzedaży nową linię produktową – sprzęgła wentylatorów do samochodów ciężarowych. W sprzęgłach wentylatora przeniesienie momentu obrotowego pomiędzy dwoma obracającymi się elementami następuje za pośrednictwem oleju o dużej lepkości. W produktach Nissens jest to najwyższej jakości olej, zapewniający prawidłową charakterystykę pracy sprzęgła w pełnym zakresie pracy. Jakiego typu to olej?

olej silikonowy

2. Jedną z najważniejszych cech sprzęgła wentylatora jest jego prawidłowa charakterystyka pracy. Wymień przynajmniej trzy korzyści płynące z prawidłowej charakterystyki pracy sprzęgła wentylatora.

– Optymalizacja / redukcja zużycia paliwa
– Optymalna temperatura pracy silnika
– Wydłużenie żywotności silnika
– Niska emisja hałasu
– Wydłużenie żywotności paska napędzającego wentylator w wyniku płynnej zmiany prędkości
– Optymalne zużycie mocy silnika przez wentylator chłodnicy

3. Korzystając z ogólnodostępnego katalogu online www.nissens.com.pl/katalog proszę podać numer sprzęgła wentylatora Nissens dedykowanego do pojazdu DAF XF 105.460, z zastosowanym przełożeniem 1.06.

Ref. Nissens 86033

4. Wewnątrz sprzęgła wentylatora znajduje się zawór regulujący przepływ oleju w sprzęgle. Podaj dwa rozwiązania konstrukcyjne sterowania tym zaworem?

– sterowanie elektroniczne przez komputer pojazdu za pomocą cewki na zaworze;
– mechanicznie, poprzez płytkę bimetalową

5. W pojazdach samochodowych stosowane są różne typy sprężarek klimatyzacji m.in. łopatkowe, ślimakowe, tłokowe –  o stałej wydajności, – tłokowe o zmiennej wydajności. Który typ sprężarek jest najczęściej stosowany w samochodach ciężarowych?

sprężarki tłokowe o stałej wydajności

574d93ff8a664zx

Lista zwycięzców

Nagrody – piłki adidas EURO16 Beau Jeu Top Replica z atestem FIFA QUALITY trafią do:

  • Karol Filarski
  • Robert Kursa
  • Jakub Lewandowski

Nagrody zostaną wysłane pocztą, zwycięzcom gratulujemy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!