Wyniki Continental na rynku pojazdów użytkowych

, 19 kwietnia 2008, 0:00

Oddział opon do pojazdów użytkowych Continental skorzystał na pozytywnym rozwoju europejskiej branży transportowej w zamkniętym właśnie roku obrotowym 2007. Oddział opon do pojazdów użytkowych odnotował w tym okresie szybszy wzrost niż całość rynku. Zwiększyła się znacznie sprzedaż oryginalnego wyposażenia, natomiast dział opon zaopatrujący rynek wtórny kontynuował ekspansję na rynku europejskim.

W zakończonym właśnie roku obrotowym europejski rynek opon do pojazdów dostawczych rozwijał się wyjątkowo dynamicznie – z korzyścią dla firmy Continental. Dział oryginalnego wyposażenia odnotował znaczny wzrost sprzedaży na szybko rosnącym rynku. Udział we wtórnym rynku opon uległ dalszemu zwiększeniu. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w krajach NAFTA i w Azji. Osłabienie gospodarki USA spowodowało spadek obrotów na rynku opon do pojazdów użytkowych, natomiast sprzedaż w Azji wciąż jest w fazie organizacji i rozwoju.

W sektorze opon przemysłowych w roku 2007 firma ponownie zdobyła wiodącą pozycję, rozwijając przy tym działalność w skali globalnej.
Dzięki wzrostowi produktywności zakładu nastąpiła dalsza obniżka kosztów. Wystarczyło to jednak na pokrycie jedynie części kosztów materiałowych, które w roku 2007 nieustannie rosły.

Działalność w zakresie opon na rynek wtórny do pojazdów ciężarowych w Europie rozwijała się pomyślnie w ubiegłym roku obrachunkowym” – wyjaśnia Herbert Mensching, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Działu Opon na rynek wtórny do Pojazdów Ciężarowych firmy Continental. „I tak już pozostanie, pod warunkiem dalszego rozwoju rynku pojazdów dostawczych”. Dodaje: „Martwi mnie tylko stały wzrost cen surowców, co definitywnie – prędzej czy później – wymusi na nas dalsze podwyżki cen”. Według danych posiadanych przez Pana Menschinga, wprowadzenie na rynek wiosną 2007 opon do maszyn budowlanych przyniosło około 20% wzrost obrotów w tym segmencie w tymże roku.

Początek roku 2008 był wyjątkowo udany dla działu oryginalnego wyposażenia, ale na rynku wtórnym odnotowano zastój w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku obrotowego. Mimo wszystko Dział opon Użytkowych uważa, że wprowadzenie na rynek nowej opony do przyczep w znacznym stopniu ożywi działalność handlową.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!