Urządzenia Boscha do serwisowania dużych opon

4 maja 2008, 0:00

Zamontowanie ogumienia w pojazdach użytkowych wymaga specjalistycznego wyposażenia. Bosch oferuje warsztatom montażownice i wyważarki do opon stosowanych w pojazdach ciężarowych, budowlanych, rolniczych oraz autobusach.
Dla warsztatów, które rozpoczynają serwisowanie dużych opon , o średnicach do 2300 mm i szerokościach do 1300 mm, przydatne będzie urządzenie TCE 5330.
Jest to automatyczna, uniwersalna montażownica opon z pulpitem zdalnego sterowania, hydraulicznym napędem sań, ramienia podnoszącego i uchwytu szczękowego, z ramieniem z głowicą montażową, łyżkami monterskimi i zaciskiem do obręczy.

Uniwersalną głowicą montażową steruje się z przenośnego pulpitu obsługowego. Sześć mocnych szczęk mocujących umożliwia pewne zaciśnięcie koła przy wysokim momencie obrotowym i daje się obracać w obu kierunkach z dwiema prędkościami. Szybki i łatwy montaż zapewnia pneumatyczny mechanizm szybkiej wymiany przy głowicy. Zawór w jednostce sterującej pozwala regulować ciśnienie robocze uchwytu szczękowego i w ten sposób umożliwia niezawodne obsługiwanie ciężkich i delikatnych obręczy.

Nawet ponad dwumetrowe opony można zakładać na koła używając montażownicy TCE 5310, o stabilnej konstrukcji i wyposażeniu potrzebnym do obsługi kół o średnicach obręczy od 14” do 56”, średnicach opon do 2300 mm i szerokościach 910 mm. Dzięki przenośnemu pulpitowi obsługowemu jej użytkownik może sam wybierać miejsce pracy. Urządzenie ma hydrauliczny napęd sań, ramienia podnoszącego i uchwytu szczękowego. Cztery szczęki mocujące dają się obracać w obu kierunkach z dwiema prędkościami. Głowice przy ramieniu wymienia się ręcznie.

Do kół pojazdów ciężarowych i autobusów optymalnym rozwiązaniem jest uniwersalna montażownica TCE 5210 z pulpitem zdalnego sterowania hydraulicznym napędem ramienia podnoszącego i uchwytu szczękowego, z ramieniem z głowicą montażową, łyżkami monterskimi i zaciskiem do obręczy. Można nią obsługiwać koła o średnicach obręczy od 14” do 26” i oponach o średnicach do 1640 mm, a szerokościach do 800 mm. Wygodną pracę zapewnia mobilny pulpit, który steruje hydraulicznym napędem ramienia podnoszącego oraz uchwytem szczękowym, a bezpieczeństwo gwarantuje ramię uchwytu szczękowego o bezstopniowo regulowanej sile mocowania, z elektrycznym napędem w lewo/prawo o jednej prędkości obracania. Ręczne blokowanie ramienia z głowicą montażową w różnych pozycjach czyni urządzenie uniwersalnym i pozwala na racjonalną pracę przy obsługiwaniu tych samych rozmiarów kół.

Do wyważania kół, zarówno samochodów ciężarowych jak i osobowych służy wyważarka WBE 5210. Można nią obsługiwać koła do 200 kg, średnicach do 1200 mm i szerokościach do 508 mm. Wbudowany podnośnik pneumatyczny pozwala unosić je bez trudu i mocować do uchwytu. Proces pomiarowy przebiega automatycznie. Do dyspozycji jest siedem programów wyważania: pięć dla kół ze stopów lekkich do aut osobowych i dwa programy dla kół samochodów ciężarowych. Dodatkowo dla kół samochodów osobowych przewidziano funkcję rozdziału ukrytych ciężarków oraz program optymalizacji.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!