Jubileusz fabryki w Leylandzie

, 4 maja 2008, 0:00

300-tysięczna ciężarówka wyprodukowana w zakładzie montażowym w Leyland Trucks,

w Wielkiej Brytanii to DAF XF105, który zakupiła firma Mark Armstrong Transport Limited z Carlisle, zajmującej się przewozem ciężkich urządzeń i maszyn.
Wyprodukowany model to FTS 6×2 w najbogatszej wersji wyposażenia z podnoszoną osią wleczoną i dopuszczalną masą całkowitą 65 ton. Ciężarówkę wyposażono w imponującą kabinę DAF Super Space Cab, która zapewni komfortowe warunki dla kierowcy.

Właściciel firmy Mark Armstrong, który osobiście przybył do zakładu montażowego i odebrał pojazd powiedział: „Zawsze ceniłem pojazdy DAF za ich doskonałą konstrukcję. Firma ta wyraźnie dostrzega rolę i znaczenie kierowcy oraz zapewnia wysoki komfort jego miejsca pracy. Dla mnie jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze marki DAF jest również doskonałe wsparcie, jakie uzyskuję od autoryzowanych dealerów”.

Produkcja samochodów w Leyland znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach, aby sprostać zapotrzebowaniu na pojazdy DAF w Wielkiej Brytanii oraz w Europie, gdzie firma jest najszybciej rozwijającą się marką samochodów ciężarowych. Wszystkie modele z prawostronnym układem kierowniczym przeznaczone na rynek Wielkiej Brytanii są montowane w zakładzie w Leyland.
XF105 jest flagowym modelem z oferty firmy, a w ubiegłym roku uzyskał tytuł „International Truck of the Year” (Międzynarodowy Samochód Ciężarowy Roku) przyznawany przez jury złożone z redaktorów i dziennikarzy wiodących pism motoryzacyjnych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!