Odkryj świat logistyki z DHL

, 7 maja 2008, 0:00

DHL wdraża międzynarodowy program „Discover Logistics”. Jego celem jest popularyzacja wśród młodych ludzi możliwości rozwoju, jakie oferuje logistyka oraz poinformowanie ich o perspektywach międzynarodowej kariery w tej branży. Przyszli menedżerowie już teraz mogą zgłosić swój udział w pierwszej na świecie logistycznej symulacji biznesowej przez Internet www.dhl-discoverlogistics.com . Jako największa grupa logistyczna na świecie proponujemy ambitne i nowatorskie zadania menedżerskie na skalę światową. I to właśnie jest „Discover Logistics” mówi dr Frank Appel, prezes zarządu Deutsche Post World Net. Cieszymy się, że patronat nad tym przedsięwzięciem objął Minister Spraw Zagranicznych, dr Frank-Walter Steinmeier.

Aby wziąć udział w grze „DHL Fast Forward – pierwsza na świecie logistyczna symulacja biznesowa”, należy zarejestrować się jako jej uczestnik na dedykowanej stronie internetowej www.dhl-discoverlogistics.com i zacząć od pierwszego poziomu. Po pierwszym poziomie najlepsi uczestnicy na świecie zostaną pogrupowani w międzynarodowe zespoły menedżerskie złożone z pięciu graczy i otrzymają zadanie przekształcenia wirtualnej firmy logistycznej w lidera na rynku w ciągu 10 tygodni. Wymaga to jednocześnie wiedzy specjalistycznej z zakresu logistyki, talentu menedżerskiego oraz umiejętności komunikacji międzykulturowej. Na ostatnim poziomie gry w styczniu 2009 roku DHL zaprosi najlepsze zespoły do siedziby Deutsche Post World Net w Bonn. Zespoły staną wtedy przed zadaniem optymalizacji jakości usług, orientacji na potrzeby klienta i zaprezentowania innowacyjności swoich wirtualnych firm.

Podczas symulacji biznesowej zespoły oceniane będą przez najwyższej klasy jury ze świata biznesu, nauki i mediów. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody o całkowitej wartości przekraczającej 50 000 euro. Będą to, m.in. szkolenia z zakresu zarządzania, vouchery podróżne, bilety VIP-owskie na imprezy objęte specjalnymi projektami logistycznymi, takie jak Formuła 1 lub Tygodnie Mody IMG. Wszyscy finaliści zaproszeni zostaną do Post Tower – siedziby głównej Deutsche Post World Net, gdzie będą mogli spotkać się z kadrą zarządzającą oraz przyjrzeć się kulisom najbardziej spektakularnych projektów logistycznych na świecie.

Poza możliwością współzawodniczenia w wirtualnej grze odwiedzający portal internetowy www.dhl-discoverlogistics.com  mają również dostęp do szerokiego zakresu informacji multimedialnych i interaktywnych opracowanych przy współpracy z Politechniką w Darmstadt. Na przykład interaktywna aplikacja internetowa „Logbook – The DHL Logistics Compedium” przedstawia najważniejsze informacje ze świata logistyki, a załączone filmy prezentują pracowników DHL z całego świata, którzy opowiadają o swojej pracy w firmie.
Więcej informacji poniżej.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!