Nowa naczepa Wieltonu

, 12 maja 2008, 0:00

W ofercie Wieltonu pojawiła się nowa naczepa, gdzie głównym elementem nośnym jest stopniowana belka centralna, do której zamocowano poprzeczki o zmiennym przekroju podpierające obrzeże boczne, co pozwoliło na uzyskanie platformy załadunkowej o szerokości 2550mm. Platformę można w bardzo łatwo poszerzyć do wymiaru 3000mm, przez wysuwane belki podpierające podłogę z gniazd znajdujących się od wewnętrznej strony obrzeża. W nowej konstrukcji naczepy obniżono główną platformę załadunkową do wymiaru 915mm w stanie nie załadowanym natomiast przy pełnym obciążeniu platforma znajduje się na wysokości 885mm.

Zwiększono dopuszczalną masę całkowitą pojazdu do 58 ton przy naczepie 4 osiowej i do 48 ton przy naczepie 3 osiowej zakładając nacisk na siodło ciągnika 18 ton.
Tylna część naczepy zakończona jest najazdami, których obsługa realizowana jest za pomocą pompy hydraulicznej zasilanej ręcznie lub elektrycznie w zależności od zamówienia. Ponadto najazdy tylne można rozsuwać dostosowując je do maksymalnej szerokości zewnętrznej platformy.

Naczepy wyposażone są również w najazdy w przedniej części służące do wprowadzenia na tzw. "balkon” maszyn o mniejszych wymiarach i masach. W przedniej część naczepy znajduje się skrzynia narzędziowa, w której operator może przechowywać niezbędne elementy służące do obsługi naczepy jak również samego transportu.
Naczepy wyposażone są w system oznakowania i oświetlenia, który niezbędny jest w momencie przewożenia ładunków ponadgabarytowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!