Praktyka dla logistyka

, 15 czerwca 2008, 0:00

Finał IV edycji programu „Praktyka dla Logistyka”, organizowanego przez DHL Express (Poland) odbył się 2-3 czerwca 2008 w siedzibie głównej firmy. W programie swoich sił spróbowało 12 studentów z 4 szkół wyższych: Politechniki Warszawskiej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Najlepszy, tak jak w 2007 roku, okazał się zespół reprezentujący Politechnikę Warszawską.

Zespoły startujące w programie „Praktyka dla Logistyka” zmierzyły się z zadaniem rozwiązania przypadku logistycznego opracowanego przez specjalistów z działu wsparcia operacji DHL Express. W tym roku była to odpowiedź na zapytanie ofertowe firmy farmaceutycznej, która rozważała różne modele dostaw towaru do swoich odbiorców. Wymagane było przeprowadzenie wstępnych obliczeń dla różnych modeli dystrybucji, określenie minimum 2 modeli dostaw bezpośrednich oraz wstępne skalkulowanie kosztów dostawy. Jury oceniało sposób rozwiązania problemu, realność zastosowanych rozwiązań – możliwość wykorzystania ich w praktyce oraz sposób przygotowania i poprowadzenia prezentacji. Ważna była zarówno wiedza, kreatywność, umiejętność strategicznego i biznesowego myślenia jak i poprawne wykorzystanie słownictwa branżowego. Swoje prezentacje przedstawiły 4 trzyosobowe zespoły studentów. W skład jury weszli: prof. Jarosław Witkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Rafał Szumski, Dyrektor ds. Wsparcia Operacyjnego DHL Express (Poland) oraz Piotr Maksimczuk, Dyrektor ds. Strategii i Jakości DHL Express (Poland).

Największą liczbę punktów zdobył zespół z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej w składzie: Kamila Banaszkiewicz, Piotr Majkowski i Tomasz Sankowski. Członkowie zwycięskiego zespołu odbędą płatny miesięczny staż w wybranym dziale DHL Express oraz otrzymają nagrodę pieniężną. Na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący Naukowe Koło Logistyki DIALOG działające przy Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. W tym przypadku nagrodą będzie wizyta i zwiedzenie otwartego w maju br. największego w Europie centrum przeładunkowego DHL w Lipsku/Halle.

„Praca w firmie logistycznej wymaga umiejętności pracy zespołowej, myślenia strategicznego i efektywnego połączenia teorii z praktyką. Dlatego też formuła naszego programu „Praktyki dla Logistyka” została opracowana tak, aby jego uczestnicy mogli wykazać się wszystkimi tymi cechami” – powiedział Tomasz Buraś, prezes DHL Express (Poland) „Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie pracą w naszej branży. Bardzo nas to cieszy. Dlatego też mam nadzieję, że ten program okaże się dla młodych logistyków ważnym wstępem do ich przyszłej kariery zawodowej”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!