DPD Polska pierwsza w rankingu TOP 500

, 27 czerwca 2008, 0:00

DPD Polska uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu TOP 500 najefektywniej zarządzanych firm transportowo-logistycznych. TOP 500 to ranking, opracowany przez Data Group Consulting wspólnie z redakcją dwumiesięcznika Eurologistics. Przy tworzeniu rankingu korzystano z danych pochodzących z zeznań finansowych i wskaźników ekonomicznych firm z branży TSL pozyskiwanych z krajowego rejestru sądowego.

Celem zestawienia jest dokonanie wszechstronnej oceny rentowności i efektywności gospodarowania przedsiębiorstw transportowo-logistycznych. To co wyróżnia ww. ranking od większości zestawień danych jest analiza firmy pod względem wielu różnych wartości finansowych m.in. tj. rotacja aktywów, płynność finansowa czy zadłużenie. Tym samym nie jest to analiza, która opiera się wyłącznie na porównaniu wielkości przychodów ze sprzedaży.

„Z radością przyjęliśmy wiadomość, że po raz kolejny nasza firma znalazła się w gronie najefektywniej zarządzanych firm transportowo-logistycznych. Już trzeci rok z rzędu dzięki przemyślanym decyzjom zarządczym udało nam się uzyskać czołową pozycję w rankingu TOP 500. To wielkie wyróżnienie, zważywszy na fakt, że ranking pokazuje rozkład sił na rynku, a firmy ujęte w zestawieniu uzyskują długofalowo wiarygodność w oczach kontrahentów” – mówi Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska.

Pozycję DPD Polska w tabeli wyznacza suma miejsc w poszczególnych kategoriach. Zestawienia dokonano, dzieląc za każdym razem 500 branych pod uwagę firm na pięć grup. Symbolem A oznaczono 100 najlepszych w danej dziedzinie firm, a kolejne grupy firm odpowiednio symbolami B, C, D i E.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!