Większy zasięg DHL Europlus

14 lipca 2008, 0:00

DHL Europlus, międzynarodowa usługa drogowa DHL Express, została poszerzona o kolejne połączenie. Do dotychczasowych krajów europejskich dołączyła Chorwacja. Tym samym DHL Europlus obejmuje już 30 państw. Znacząco poszerzony został też zasięg terytorialny usługi w Rosji. Oba kraje zostały objęte usługą Europlus Import Express, pozwalającą na wybór opcji płatności za transport (przez odbiorcę lub stronę trzecią), kontrolę odbioru przesyłek oraz całego procesu administracyjnego, który się z tym wiąże.

W ramach usługi drogowej DHL Europlus przesyłki do Chorwacji docierać będą w ciągu 5 dni roboczych. Ponieważ podlegają one odprawie celnej (Chorwacja nie jest członkiem UE), dlatego DHL zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie obsługi celnej. Na przykład klienci mogą skorzystać z opcji wyboru, która strona, odbiorca czy nadawca, pokrywa koszty opłaty celnej. Tak jak jest to w przypadku wszystkich usług DHL Express, dzięki systemowi track&trace klienci mogą śledzić losy swoich przesyłek za pośrednictwem strony internetowej i DHL Contact Center. 

Zmiany w ofercie dotyczą także Rosji, która podobnie jak Turcja, do sieci państw obsługiwanych w ramach DHL Europlus dołączyła w październiku 2007 roku. Początkowo usługa dostępna była w rejonie St. Petersburga i Moskwy, teraz jej zasięg został poszerzony o kolejne 13 miast w zarówno europejskiej jak i azjatyckiej części Rosji: Niżny Nowogród, Samarę, Togliatti, Rostów, Krasnodar, Noworosyjsk, Jekaterinnburg, Nowosybirsk, Omsk, Tomsk, Perm, Kazan, N. Chelny. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!